Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A diplomások nagy része miért...

A diplomások nagy része miért van úgy elszállva magától?

Figyelt kérdés

Tanuló vagyok még, először a kereskedőit csináltam meg, ami érettségire alapult. Gyakorlaton is voltunk, én a CBA-ban és ott a személyzet nem volt olyan lekezelő, bunkó és fölényes. Mindössze csak egy kötekedős volt, de ő mindenkivel azt csinálta, és műszakvezető volt. De ő csak egy volt a harmincból.

Ugye a személyzet, aki csak simán beosztott a többségnek még érettségije sem volt, csak eladói szakmunkás végzettsége.

Most a szociális gondozó és ápolóit csinálom, ez csak szakmunkásnak felel meg. Igaz, itt inkább nem kórházakban kell elhelyezkedni, viszont a gyakorlathoz hozzátartozik ez is. Mindössze két hét, ami ma le is telt. Első héten a krónikuson voltunk, ezen a héten meg a sebészeten.

Viszont itt az ápolónők nagy részének akkora arca volt és le voltunk kezelve, hogy mi csak tanulók vagyunk és volt olyan is, aki szemétkedett és a rosszindulat vezérelte, ez pont ma volt. Szerencsére ez nem rajtam csattant, hanem az egyik osztálytársamon mert meg mert szólalni. A betegekkel is undorító módon beszélt.

Teljesen azt éreztette az emberrel, hogy mi itt hozzá képest senkik vagyunk, és ne merjük őt kioktatni, pedig nem is mondtak semmi olyat. Egy másik osztálytársamat leokostojásozta, pedig meg se szólalt, a semmiből jött ez neki. A folyosón elcsíptem a beszélgetését, ahogy panaszkodott osztálytársamra a kolléganőinek, hogy mi az, hogy egy taknyos tanuló kioktatja őt, mikor ő 25 éve a szakmában van, és hogy egy csattanós pofont kellene neki adni, hogy a fal adja a másikat. Meg, hogy mit képzel magáról.

Voltak normálisak is, de a többségen érezhető volt a fölényesség és a lenézés. Csak mert nekik diplomájuk van, magasabb rendűnek érzik magukat.

Nektek mi a véleményetek erről?



2015. máj. 22. 20:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
márciusban voltam idősek klubjában meg házi gondozásban gyakorlaton, ott is normálisak voltak a többség, nekik is csak ez a végzettségük van, nem volt diplomája a többségnek.
2015. máj. 22. 20:49
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Ó, hát én is találkoztam ilyen önérzetes ápolónővel, csak véradáson. Szerinte én voltam a béna és hülye, amiért nehezére esett eltalálni az egyébként jól látható és kitapintható vénát. Aztán végül csak sikerült neki, de nem jött a vér. Ekkor már megjegyeztem, hogy biztos nincs benne rendesen, mert érzem ahogy feszít.

Ez teljesen kicsapta nála a biztosítékot és nekem vágta, hogy márpedig ő érti a munkáját. Egy ideig még hallgattam a fölényes szövegét arról, hogy miért pazarlom az idejét, amikor még annyian várnak a helyemre. Aztán jó alaposan elküldtem a kva anyjába és beillesztettem magamnak. Láss csodát, onnantól kezdve gond nélkül jött a vérem. Csak hogy tudja kivel van dolga, panaszt is tettem, mert vannak kórházban ismerőseim.

2015. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Az ápolónőknek pont nincs diplomájuk, kis komplexusos.
2015. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

hát a kórházban dolgozóknak van, engem te ne szólogass el, mivel ott vvoltam és majdnem mindegyik diplomás volt, tehát ne ugass be nekem.

Akinek meg nincs, az segédápoló, de olyanok nem voltak azokon az osztályokon.

2015. máj. 22. 21:11
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Van bár ápoló, aki diplomától függetlenül meglehetősen sárkány mindenkivel, nem csak a tanulókkal, meg a betegekkel. De a többségük nem ilyen.

Ha veletek bunkók voltak annak több oka lehet. Egyrészt látványosan hatalmas az arcod a hatalmas semmire. Ezt EÜ-ben nagyon nem szeretik ezt. Én orvostanhallgatóként nem mertem megengedni magamnak olyan stílust amiről itt szépen tanúbizonyságot adtál. A nővérek igenis komoly szakemberek, meg kell őket becsülni, ti meg gondolom bementetek és arcoskodtatok ott is, mint itt te most, amikor a tudásod az övékhez képest nevetségesen alacsony. Továbbá az EÜ-ben van pár alapszabály, amit jobb, ha baromi gyorsan megtanulsz. Első szabály, tudd a helyed a táplálékláncban, különben felzabálnak! Nem pofázunk vissza, nem arcoskodunk, nem flegmázunk, megadjuk mindenkinek a tiszteletet! A betegnek mindenképpen, és annak is aki feletted áll a ranglétrán, a ranglétra pedig nem diploma függő, hanem tudás és tapasztalat függő, mert a kezdő rezidenst is sz.rrá tudják szivatni a nővérek ha túl nagy az arca.


Második szabály, mindig mindenkinek köszönünk és bemutatkozunk. Ha nem teszed meg AZONNAL elkönyvelnek bunkónak és úgy is fognak kezelni, mint egy bunkót.

Ha ezeket betartod, akkor jó esetben nem fognak kitolni veled.


Egyébként itt nem a diploma hiánya, vagy megléte volt a kérdés, hanem a ti viselkedésetek. Amit ti elszúrtatok, az nagy eséllyel az udvariasság hiánya, a tisztelet hiánya, az arcoskodás és a bunkó viselkedés volt. A kutyát nem érdekli, hogy te mekkora raj csávó, vagy királylány vagy, ha az EÜ-ben dolgozol az arcoskodást felejtsd el, mert SENKI nem vevő rá.

2015. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

"Csak mert nekik diplomájuk van, magasabb rendűnek érzik magukat. "


Ostobasag.

2015. máj. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
senki sem arcoskodott, te jó ég. Nem is csináltunk semmi olyat, mégis érezhető volt a fölényeskedés. És teljesen magunkra hagytak, ha segítséget kértünk, segítettek de húzták a szájukat. Mindegy, te nem tudsz semmit, ott se voltál.
2015. máj. 23. 11:09
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

"Mindegy, te nem tudsz semmit, ott se voltál."


Na igen, ebből a stílusból kellene baromi gyorsan visszavenni, ha az EÜ-ben akarsz dolgozni, mert ezt a bunkó stílust mindenki utálja. Valóban nem voltam ott, de a megnyilvánulásaidból el tudom képzelni, hogyan szerepeltél. Ha oda is ekkora egóval, meg önérzettel menttél, akkor nem csodálom, hogy nem loptad a szívükbe magad.


"Nem is csináltunk semmi olyat, mégis érezhető volt a fölényeskedés."


És? Agyon vannak terhelve, fáradtak, és a nyakukba kaptak egy rakat tanulót is. Egyébként pedig köztetek kb. tanár-diák viszonynak kellett volna lennie, mert azt nehogy elvárd már, hogy te egyenrangú legyél egy 30 éve ott dolgozó ápolóval diplomától függetlenül, amikor még semmit nem tudsz.


"És teljesen magunkra hagytak, ha segítséget kértünk, segítettek de húzták a szájukat."


Már bocs, de miben kellett volna segíteniük? Egy pelenkát kicserélni, meg egy ágyat megágyazni?

2015. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

"hát a kórházban dolgozóknak van, engem te ne szólogass el, mivel ott vvoltam és majdnem mindegyik diplomás volt, tehát ne ugass be nekem.

Akinek meg nincs, az segédápoló, de olyanok nem voltak azokon az osztályokon."

Egyikőtöknek sincs igaza. Valóban vannak diplomás ápolók, de akinek nincs, az sem feltétlen segédápoló. Az okj55-ös, emelt szintű szakápoló nem segédápoló.

2015. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

"Már bocs, de miben kellett volna segíteniük? Egy pelenkát kicserélni, meg egy ágyat megágyazni?"

Már bocs, de nem csak ebből áll az ápolósdi. Még a tanulóknak sem. Nemcsak ágyazni és sz@rt pucoltatni kéne a gyakornokokat, hanem megtanítani őket vért venni, injekciózni, katéterezni, stb. Hiszen vizsgán is ezek lesznek, nemcsak az alja munkák.

2015. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!