Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvényszerű az, hogy vannak...

Törvényszerű az, hogy vannak akiknek rossz körülmények között kell élniük?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van több réteg anyagi helyzet alapján.

Vannak akik nagyon jól élnek és vannak akiknek a napi megélhetés is kérdéses.


Miért van ez így ?


2018. jan. 30. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert az élet igazságtalan, és nincsen esélyegyenlőség. Ha valaki szegény sorba születik, nem sok esélye van onnan kitörni csak a tehetsége alapján.
2018. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Én ugy gondolom mindenki egyenlőnek születik.

Mindenki adva van a lehetőség. Van aki él vele, van aki panaszkodik, kufogasokat gyárt.


Pl. Van az a 25 éves kérdező, aki nem dolgozik, nem tanul nár 6 éve, és még mindig a szüleit hibaztataja, hogy nem jutott semmire.


Ugyanaz a vegzettségem mint neki, azaz semmi, engem egyedul nevelt anyám, es bizony volt, hogy nem volt mit ennem gyerekként.

De én nem akartam magambak és gyerekemnek ilyen eletet, es én soha nem is nyavalyogtam.


2 hasonló ember, ő nyavalyog, a tanacsokra csak kifogasokat gyárt. Én nem akartam igy elni kerestem a lehetőségeket.

Az ő januari bevétele munkabol 0 forint, az én bevetelem 400.000 forint.


Aztan a masik veglet... nem jarok suliba, laza vagyok, nekem ne mondja meg senki mit csinaljak stilusu ember, havi 120-ert a gyarban, vagy a tudatosan karrierre keszülő fiatal, aki egyetemre megy és jól választ, annak havi 300k+.....

2018. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%
Igen.
2018. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Így van, csatlakozom a 2-es válaszolóhoz.


35 éves nő vagyok, gyerekkorunkban minket sem vetett fel a pénz, a tesóm kinőtt ruháiban jártam iskolába, sokszor nem jutott karácsonyi ajándékra meg ruhára, ami másnak természetes, és az asztal sem roskadozott az étel alatt.

Mégis jó tanuló voltam, nem lógtam, nem buliztam, nem jártam haza részegen/bedrogozva.

Középsuliban is tanultam és jártam diákmunkára rendszeresen. 20 éves koromra lett középfokú nyelvvizsgám és 2 szakmám.

Akkor még nem tanultam tovább, de most már igen, emellett van egy jó munkahelyem és nem keresek rosszul, saját egzisztenciám van pasi nélkül is.

Tanulni mindenkinek lehet és kell is. A többi kifogás.

2018. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2,4 különösen.


Szeretem olvasni a hasonló kommenteket, van bennük valami ami erős sugároz.

2018. jan. 30. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat nekik nagyon meg van nehezitve a kiemelkedes, de nem lehetetlen. Eleg sok tamogatassal segitik azokat, de ha mondjuk a cigos alkoholista szulok elverik a penzt akkor nem egyszeru.
2018. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!