Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyárakban miért van az hogy...

A gyárakban miért van az hogy keveset fizetnek mégis meg kell szakadni és úgy kell dolgozni mint egy gép?

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert a gyari munkat egy gep is meg tudna csinalni, olyan szinten semmi kepzettseg nem kell hozza.
2018. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Csak a magyarországi gyárakban van így. Na jó, talán nem csak a magyarokban, hanem általában véve a kelet-európaiakban. A miértről a politikusokat kell kérdezni.
2018. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ahogy a 2. Írta ez a kelet europai gyarakra ervenyes kiveve lengyelo., voltam nemetbe ott magasrol leszartak, kerdesedre a valasz azert mivel keves a munkalehetőség ha több lenne akkor a munkas lenne a lovon mert hamarébb valtana munkat ha valami nem tetszik, a főnökseg a legyartott darab szam utan plusz penzeket vesz fel ugyh kihajtjak az emberből a szart is
2018. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól megírta. Könnyen pótolható a munkás, nem kell hozzá nagy szakértelem. Így ha valamelyik nem úgy dolgozik, akkor miért őt fizessem, miért ne egy olyat aki jobban dolgozik. Pont mint ahogy te a lehető legolcsóbb helyen veszed meg ugyan azt a terméket.

Nem úgy megy a világ hogy annál több pénzt kapsz minél nehezebb fizikai munkát csinálsz.

Úgy működik hogy annál több pénzt kapsz minél kevésbé vagy pótolható, mennyi értéket teremtesz, és minél nagyobb szükség van rád.

Nem azért írom hogy bárkit az érzéseivel megbántsak, de egy árufeltöltő vagy gyári munkás kilép akkor a jövő héten jön a helyére valaki más. A cégek meg nem jótékonysági szervezetek, ők is profitra mennek.

Nekünk az egyetlen esélyünk a jobb jövőre az hogyha állandóan képezzük magunkat, és olyan tudás birtokába próbálunk kerülni amire több a kereslet mint a kínálat.

Könnyebb mondani mint csinálni, tudom. De ezt ne vegye senki kötekedésnek, rám ugyan úgy vonatkozik. De ez nem a gyárak hibája. Ők se idióták, és nem várhatjuk el tőlük hogy azok legyenek.

2018. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Na figyelj már a gyár az egy daráló.


kevés pénz, és valamikor még hétvégén is dolgozni kell.


Szerinted ki megy oda? Akit sehova se vesznek fel.


Jobb elkerülni, olyan mint az építőipar. Én dolgoztam gyártásban, kemény 1 hónapig, soha nem felejtem el, azért léptem le mert majdnem tömegverekedés lett egyszer. Mondom inkább húzom a csíkot.

2018. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Diákként dolgoztam gyárban, de nem bírtam sokáig. 8 órában monoton robotmunka, állandó zajban.. Megöli az ember lelkét. Mondjuk ahol én voltam volt olyan, hogy ha megvolt az előírt darabszám, akkor az utolsó 30-40 percben pihentünk, mert műszak vége előtt nem lehetett eljönni.
2018. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Azért Nyugat-Európában sok helyen normálisan megfizetik a pótolható munkaerőt is. Egyszerűen az a mentalitás dolgozik a vezetőségben, hogy jobb, ha szeret ott dolgozni az illető.
2018. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik gyárba mész. Párom most már cellavezető egy gyárban, de be is áll a sorra, szereti csinálni, nem szakad meg, és majdnem 100 ezerrel többet kap úgy, hogy még érettségije sincs, mint az én egyetemet végzett, orvos anyukám.
2018. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindegyik gyárban van az, hogy kevés a fizetés és sok a munka. Én pl. olyan gyárban dolgozom, ahol kap az ember elégséges fizetést (140k + 10k erzsi). Bár ettől sem vagyok elájulva, viszont félre kell rakni és képezni magad, a jobb jövő érdekében, ahogy itt az egyik hozzászóló írta. Én sem tervezem örök robotként leélni az életem, én átmenetként tekintek rá, mely alatt 1-2 dolgot megtanulhatsz az emberi természetről és az emberi életről. (Nyilván, nem leszel einstein tőle, de azért némileg hasznos tapasztalatokat is szerezhet az ember.)
2018. febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ide vezet az aki fiatal eveibe inkabb bandazott,diszkozott, ivott nozott palizott tanulas helyett.epp neztem az akkori telepi meno patkanyok mire vittek azota hat kb semmire a telepi patkanyok voltak a helyi menok a suliba akik 8 osztalyt 10 12 evig jartak ki megis vmiert akkoriban ok voltak a menok, amelyiknek megis meg jott az esze vitte vmire akinek nem,annak maradt a lopkodas bizniszeles de amelyik meg ahhoz is hulye maradt az ilyesmi karrier.igy jar aki manapsag nem tanul s ezalatt ne az erettsegi nelkuliseget ertsd mert az is ma mar klotyo papir. Vagy rendes szakmat tanulsz ami piackepes/ szakmunka, szellemi munka/vagy diploma ami ugyancsak piackepes kulonben erre a sorsra jutsz gyar stb alja melok.
2018. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!