Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácsok egy kilátástalan...

Tanácsok egy kilátástalan helyzetben lévő pályakezdő fiatalnak?

Figyelt kérdés

2 kérdésre próbálok választ találni amiből vagy 100 másik jön..

Az egyik, hogy éljem túl a mindennapokat? Most kezdtem el dolgozni napi 9 órában elindulok itthonról 6 kor és hazaérek 18:30-ra igen az utazás rengeteg időmet elveszi mellette. Nagyon nem szeretek bejárni, nem nehéz a munka meg semmi ilyesmi csak nem az én világom, ahogy az ottani emberek sem és számomra az is nagyon zavaró, hogy elveszi a szabadidőm hatalmas részét, ezzel kapcsolatban csak tanácsokat kérnék tippek, trükkök, hogy hogyan élhetném túl vagy, hogy hogyan tanuljak meg olyan rendszerességet vinni az életembe ami mellett ez eltörpül.

A másik meg. Középsuliba egy élelmiszeriparos iskolába jelentkeztem érettségit adó képzésre, cukrásznak tanultam igazából 4 év alatt a szakmám közelébe nem voltam, gyakorlatot sajnos az iskola nem tudott szolgáltatni rengeteg ok miatt, de ez idő alatt még szenvedtem az élelmiszeriparos tantárgyakkal és stb rájöttem, hogy én ettől a szakmától nem akarok semmit még is érettségi után jelentkeztem egy sütő-cukrász okj-re, mert nem volt más lehetőségem ezt 3 hónap után ott hagytam, mert elegem lett ezért jelen pillanat dolgozok, viszont visszaszeretnék menni tanulni, de elsősorban nem tudom, hogy közöljem édesapámmal és azt sem, hogy végülis mi legyen.

Az első eldöntendő kérdés leginkább az, hogy menjek abba az irányba amit szeretek (művészetek) és próbáljak meg ebből megélni később vagy inkább keresek egy lazább szakmát amit még viszonylag szívesen végzek és fix, biztos megélhetést biztosít és mellette űzzem hobbiként a művészetekhez fűződő kapcsolatomat?

Remélem megfelelő helyen tettem fel a kérdést, a válaszokat előre is köszönöm, minden apró tanács, iránymutatás, ötlet jól jönne.

Aki úgy gondolja, hogy ezt hosszasabb beszélgetéssel megtudnánk oldani nyugodtan írhat is vagy jelezzen és írok én! :D



2018. febr. 17. 20:57
 1/3 Fidesz1987 ***** válasza:

3,5 óra utazás az durván sok. Ameddig bírod csináld ezt a munkát, de közben keress egy olyant ami közelebb van a lakhelyedhez.


A második kérdésre pedig azt tudom mondani, hogy ha ilyen művészlélek vagy azzal sajnos nem vagy sokkal előbbre, mert ha nem vagy tényleg kiemelkedő tehetség akkor nagyon nehéz lenne megélni belőle, tehát marad az, hogy hobbiként csinálod.

2018. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Keress más, közelebbi munkát. Az utazás is rengeteg és nem is csinálod szívesen. Akkor minek kínoznád magad? Dolgozol, közben elmész pár interjúra, ha jön valami más, akkor lelépsz.

2. Tanulsz valami életképeset, amivel biztosan lesz munkád és érdekel is. Mellette majd "művészkedhetsz" és ha úgyérzed, hogy ebből is megtudsz élni, akkor otthagyod a "félig szeretett" szakmádat és megélsz a hobbidból. Ezt így szokás.

Persze élhetnél rögtön a művészetnek is, csak akkor jó eséllyel felkopik az állat és tengsz-lengsz, amerre éppen a szél fúj.

Fenti sokkal felelősebb döntés és kiegyensúlyozott életre vall, ami szerintem a boldogság/elégedettség alappillére.

2018. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hmm ésszerű tanácsok, akkor megpróbálok valami ilyesmit kiötleni. Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2018. febr. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!