Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én pályakezdőként a munkanélkü...

Én pályakezdőként a munkanélkülibe igényelhetnek valami kis pénzt?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és eddig 1 hónapot dolgoztam bejelentve,viszont azt hallottam,hogy nekem járna szociális ,mivel pályakezdő vagyok (persze csak akkor ha nem dolgozom)

2018. febr. 28. 06:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor beregisztràltam a munkaügyibe pàr hónapja, azt mondtàk még semmien pénzre nem vagyok jogosult, munkanélkülire se mert nincs bedolgozva annyi nap amennyi meg van hatàrozva (aszthiszem egy év körül)
2018. febr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy igényelhetsz. Ébresztő!
2018. febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem..:/ akkor megyek tanfolyamra.
2018. febr. 28. 06:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél tanulni, csak a pénz miatt mész a tanfolyamra, akkor inkàbb miért nem mész vissza dolgozni?
2018. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyetemre akarok menni,szeptemberben megyek is,csak addig kéne valami pénz.
2018. febr. 28. 08:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Szeptember még messze van, addig nyugodtan eltudsz menni akàrhova dolgozni. Több pénzt keresnél mint tanfolyammal.
2018. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként egy olyan támogatást lehet igényelni aminél az állam fizeti a béredet és a járulékaidat. Érdeklődj utána a dolgoknak és ha van ilyen lehetőség akkor igényeljétek meg. Aztán róbáld megbeszélni a főnökkel, hogy amit megspórolt ezzel, annak egy részét adja oda neked zsebbe.
2018. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként nem te kapod a pénzt, hanem aki foglalkoztat, de nem is pénzt kap, hanem kedvezményt az utánad fizetendő járulékokból.

Viszont a te helyzetében nem buli így foglalkoztatni, mert te 6 hónap múlva elhúzni egyetemre, annyit még nem éri meg nyüglődni vele.

Inkább keress valami idénymunkát, vagy egyszerűsített foglalkoztatásban menj el munkaerőközvetítőhöz, ha csak nem levelezőn akarsz tanulni, mert a legtöbb helyen hosszútávra keresnek embert. Kb mire belejössz a melóba el is mész.

2018. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Voltam sok helyen dolgozni tavaly szeptember óta,csak sajnos olyan megyében élek,ahol nincs sok munkalehetőség,ezért mindig szállós melókra tudtam csak menni.


Most ezt nem szeretném,ezért akarnék tanfolyamra menni,ahol havi 61 ezret kapnék.Nem nagy összeg de az is jobb mint a semmi.

2018. febr. 28. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:
A tanfolyam időtartamára nagyon figyelj oda, mert ha felvesznek az egyetemre nappalira, akkor a munkaügyis képzésről kiesel. Vagy passzív félévvel kezded.
2018. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!