Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy keressek pályakezdőként...

Hogy keressek pályakezdőként munkát?

Figyelt kérdés
Természettudós vagyok, ebből diplomáztam, de nem akarok ebben dolgozni. Egyetem alatt diákmunkán irodai munkákat végeztem, értek nagyon a gépekhez, grafikusnak készülök egyébként (plusz még mesterképzést csinálok levelezőn). Csináltam rendes, szép önéletrajzot, mindig írok e-mailbe is leírást, aki lusta megnyitni az önéletrajzot, elküldtem egy csomó irodai munkára, de sehonnan sem jeleznek vissza. Lehet, hogy munkahelyen nincs elég gyakorlatom, de bármit meg tudok gépen csinálni, meg úgy egyébként is talpraesett vagyok és szorgos, de már 2-3 hónapja küldözgetem az önéletrajzokat de semmi. Még eladó meg ilyen helyre is elküldtem, de ugye abba még tapasztalatom sincs, esélytene így bármi munka..
2017. júl. 12. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

jobline-t próbáltad már?

Kisebb Kft-khez add be, ne a nagy multikhoz.

Nézd a VMP munka állami felületet is, ott milyen állások vannak.

Keress állsáékereső/munkaközvetítő Facebook csoportokat, lehet a szakodnak megfelelő is van.


Nekem pl. a profession nagyon hatástalannak tűnik.


Próbáld úgy, hogy pl. évfolyamtársad ajánl. Esetleg olyan, aki már dolgozik valahol.

Kérj volt oktatódtól ajánlólevelet!

2017. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Volt 2-3 olyan munka, ami a szakmámba vágott és volt csoporttárs írta ki fb csoportba, 5 percen belül ráírtam és már azt mondta, hogy talált vkit és tárgytalan. A másik, ahová ismerős ajánlott be, ő visszaírt az emailre, hogy majd ír részleteket az adott héten, de azóta se írt és eltelt 2 hét.

Kb. az összes álláskereső portált megnézem napi többször, nagyján ugyanazok vannak, el is küldöm sok helyre, de semmi.

Nem tudom mi a baj, az önéletrajz tényleg lényegretörő, igényes, tudok helyesen írni. Lehet hogy az irodai munkákra túlképzett vagyok, vagy úgy vannak vele, hogy tuti ott hagynám őket rövid időn belül, mert találok jobbat. De akkor tagadjam le a diplomám az önéletrajzba vagy mi?

2017. júl. 12. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!