Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő programozók (BsC/Ms...

Pályakezdő programozók (BsC/MsC) mennyi a kezdő béretek? Köszönöm ha válaszoltok, terület és bér megjelöléssel.

Figyelt kérdés
Tudom, talán ez a pálya az, ahol legszélesebb a "paletta", ráadásul vidék és főváros, köz/versenyszféra vonatkozásában nagyon eltérő.
2018. márc. 29. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8 éve még manuális és automata tesztelőként kb. 220 nettó volt a kezdőm.

Ma már egy kezdő fejlesztő olyan 300-350 nettó kb.

Nyelvfüggő,pl: Java,C#,C++ ezekkel simán.

2018. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2018. márc. 29. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Totál nem mindegy, hogy:


- bsc vagy msc

- milyen nyelv

- milyen környezet

- milyen munka/feladat

- milyen gyakorlataid vannak

- milyen skilljeid vannak

- mennyire vagy képben azokkal, amiket elvileg tanultál

- hol tanultad

- mennyire van agyad

- mennyire érdekel-vagy képben ezekkel

- milyen egyéb tulajdonságaid vannak, pl. mennyire vagy blfsz vagy sem, hogy tudsz kommunikálni, emberileg milyen vagy, mennyire vagy szorgalmas, kitartó, önálló, stbstbstb

- na igen... meg hogy hol... hová, milyen helyre, na meg az hol van... nem mindegy, hogy mucsaröcsögére mész el melózni ahhoz, aki kitalálta, hogy céget alapít és felvesz egy programozót, amivel majd szerinte dúsgazdag lesz, vagy mondjuk Pesten, vagy máshol stbstb...


nem is szólva arról, hogy milyen a légkör, a környezet, egyéb feltételek, juttatások, TANULÁSI és egyéb LEHETŐSÉGEK, stb...


van olyan hely, ahová boldogan elmennék melózni úgy, hogy első 2-3 hónapban csak 150-250k-t kapok, hogy felvegyenek és tanulhassak és otthon is tudjak dolgozni és rugalmasabb időbeosztásban (na meg hogy utánam fizessék a járulékokat, mert vállalkozó is vagyok) és hogyha tudom, hogy olyan hely, ahol simán kifizetnek majd teljesítmény alapon később bizonyítás és tudás alapján és munka alapján a csillagos égig is zsozsót, nem pedig megáll a történet ott, ahol elindult...


Van olyan hely, ahová kezdésnek elmennék/elmentem volna 150-ért is, van olyan, ahová kicsit több, mint a duplájáért se... (jah, itt a saját vállalkozás és a rugalmasabb időbeosztás is épp úgy bejátszik, mint a fejlődési lehetőségek és a későbbi várható jóval magasabb fizu)


De csak én vagyok ilyen blfsz, amúgy 250-350 közöttől indul a téma. Ha olyan diplomamunkát csináltál, akkor meg még a cégek fognak egymásra licitálni jóval efölött, akár a fenti dupla-tripla áron... (ismertem olyanokat, meg olyat is, akinek a kezdő fizuja nettóban 7 számjegyű volt, bár ez kb. 1000-ből egy)

2018. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 14:11-es vagyok... amúgy találj valamit, nézegess, stb... körvonalazódik akkor is, aztán ha nem jó, max tovább lépsz több körvonalazódás után és több gyakorlattal-tapasztalattal...


Sírnak páran, hogy csak néhány hónapig, max fél-egy évig tudják megtartani a munkavállalóikat... hát... mindennek oka van

2018. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Visszatérve, én vagyok fenti kettő ha azóta nem írtak... hívtak engem már jóval többért is, de lehetetlennek és bszódásnak tűnt elsőre is a küldetés (nem képben lévő cégvezető, aki tűzoltásra akart valakit egy lehetetlen helyzetben és hozzá csapódott HR-es, akinek fingja sincs semmiről, annyira, hogy még azt se tudta megmondani, hogy milyen fejlesztőkörnyezetben kellene valamit csinálni - bár a javát ki tudtam okoskodni abból, hogy mit csinál a cég, meg ilyenek... na... az ilyenek gyakran sose lesznek képben azzal, hogy mennyit kéne tudnod-csinálnod és mennyi lóvéért, de persze itt is vannak kivételek... havercsávó már zsinórban 2. vagy 3. ilyen melóhelyén csinál kb. semmit 300-400 nettó lóvéért, mert fingjuk sincsen a vezetőknek, hogy mit csinál és mennyiért kéne azt... bár nekem ehhez nem lenne pofám)
2018. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat,többször átolvastam,nagyon hasznos tanácsokat írtál!
2018. márc. 31. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!