Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha olyan munkahelyetek lenne,...

Ha olyan munkahelyetek lenne, amit utáltok (a helyet is, magát a munkát is), összességében napi 3 órátok menne el az utazással, de jó a fizetés (jóval több, mint a minimálbér), otthagynátok, vagy inkább elviselnétek?

Figyelt kérdés
Figyelembe véve, hogy valószínűleg csak olyan munkát találnátok, ahol a garantált bérminimumot adnák meg...

2018. ápr. 16. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Amíg jobbat nem találsz addig ne hagyd ott.


Én is csak dumálok amúgy, de ha benne lennék valszeg nem lennék ilyen körültekintő és megfontolt. Volt, hogy nyeltem, tűrtem, hallgattam, vártam, nem érte meg. Ma valami nem tetszik, már ott se vagyok.

2018. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez annyira egyénfüggő, hogy ki mit és miért tud jobban elviselni, és mennyire fontos a bér...


Mivel nekem annyira nem szoktak bajaim lenni a munkahelyen, szóval ha nem is bírok mindenkit, alkalmazkodom és tűrök egészséges mértékig, a munka pedig munka..., az utazás nekem mindenhova megvan a napi 3 óra, amíg nem költözöm el, de utazás közben tudok olvasni, nem unatkozom...

És mivel én inább spórolnék lakásra, hogy később ne kelljen annyit utazni.., inkább a magasabb bér miatt elviselném még a dolgokat...


Te meg döntsd el magad! Ha ettől gyomorideged van, vagy remegsz már, vagy ha olyan frusztrált leszel a napi melótól, hogy családod készíted ki, netán közlekedés közben idegeneket zaklatsz, vagy ha autózol, akkor veszélyesen vezetsz emiatt.... na ha ilyen tüneteket észlelsz magadon, akkor inkább lépj más melóhelyre!

2018. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Napi 3 ora ingazast akkor se vallalnek ha szeretnem a munkahelyet.
2018. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem maradnék olyan helyen, amit utálok, nincs az a pénz. 3 óra utazás pedig alapból túl sok, olyan munkahelynél se vállalnám, amit szeretek. Lennének más lehetőségeim bőven, egyrészt a tapasztalatomm miatt, másrészt pedig amiatt, hogy nem vagyok röghöz kötve és szívesen költözöm messzire, ha a helyzet megkívánja.
2018. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a fizetés nem jó, amit a minimálbérhez kell viszonyítani. Egy nagyobb városban, egy gyárban simán megkeresi az ember a 160-180 ezret. Ha ebből kiveszel egy szobát mondjuk 40-ért, akkoris jobban jársz mint a minimálbér és még utaznod sem kell.
2018. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Utolsónak igaza van. Nem mindegy mennyivel több a minimálbérnél az a pénz. Leírhatnád, hogy mégis pontosan mennyi az a jó fizetés ezért a munkáért?
2018. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyénfüggő, hiszen nem mindegy például, hogy van- e tartozása az embernek, van- e család, megél- e a kevesebb fizetésből, lenne - e reális esélye később bérminimumnál jobban fizető munkát találni, stb. Ráadásul, az is benne van a pakliban, hogy az új munkahelyét, munkáját, ugyanígy utálni fogja, csak kevesebb fizetésért. Viszont a napi 3 óra utazás, valóban sok. Szóval, nagyon át kell "rágni" a dolgot és mindent mérlegelni kell.
2018. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!
2018. ápr. 17. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!