Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon fordítva...

Magyarországon fordítva működik a munkaerőpiac?

Figyelt kérdés

Én másfél évek laktam Németországban egy kiküldetés keretében.Ott egészen máshogy működik a munkaerőpiac.


A magyarországi kvázi fordítva működik.


Magyarországon minél magasabb a végzettséged annál nehezebben találsz munkát.

Középfokú,felsőfokú végzettséggel nem egyszerű, bizony még mérnökivel sem, 1-2, ami keresett.



Németországban viszont, baromi sok a jó pozíció, ami akár középfokú végzettséggel is elvégezhető,ne excel táblázatok töltögetésére vagy egyszerű adminisztratív gondoljunk,hanem ennél jóval komolyabb munkakörökre.

A városoknak kvázi külön negyedei vannak tele irodaházakkal, Magyarországon ez nagyon nem jellemző, még Budapesten is kevés a szellemi munka.


Németországban egy középfokú műszaki végzettséggel bizony sokra lehet vinni.Magyarországon meg kb semmibe nézik a cégek, elmehetsz vele gyártósorra és ha jól építed a kapcsolatokat, talán műszakvezető lehetsz.


Németországban simán projektkoordinátor, projektvezető is lehetsz középfokú műszaki végzettséggel.


2018. ápr. 20. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez azért van mert itthon a papír számít, ott a gyakorlati tudás. A munkamorál is jobb kint (kivéve ha bevándorlók között vagy) és megbecsülik azt aki dolgozni akar. A legtöbb magyar nem akar így a legalja munkákat végzi és folyamatosan panaszkodik mindenre.

De persze középfokú végzettséggel mondjuk irodában, 4x annyit keresel mint itthon, plusz 13.-14. havi fizetés, fényévekkel jobb egészségügy stb. stb...

2018. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én megmondom őszintén, nem tudom, miről beszélsz. vannak irodanegyedek bőven. egymás után nőnek ki az irodaházak a földből, mint a gomba. fogalmam sincs, miről beszélsz, de komolyan. a munkahelyemen nem találunk munkaerőt, állandóan keresünk. versenyeznek egymással a cégek, hogy ki hódítsa el a munkaerőt. tény és való, hogy diplomásakat keres a legtöbb irodaház, ez érettségi nem elég. Ha nem találsz normális munkát, akkor tanulj tovább és ne a világot hibáztasd.
2018. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen a szakmától függ. Pl.: Programozónak egy érettségivel is elmehetsz ha demonstrálni tudod a rátermettségedet.


OKJval, Bsc, Msc és akár Phdvel is eltudsz helyezkedni.


Inkább a tapasztalat és a rátermetség számít, szóval egy bármilyen formális képzés nélküli is lehet team lead. (mondjuk Phdvel itthon nehezebben lehet meg nem is ugyan arra a munkakörre, de ez csak a kisebb munka piac miatt van így)

2018. ápr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!