Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a munkaerőpiac,...

Magyarországon a munkaerőpiac, illetve az ország nem tudja követni a lakosságot, mivel az egyre tanultabb?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az ország nem tudja követni a lakosságot.


A 80-as 90-es évekhez képest óriásit nőtt a tanultabb emberek száma.Sokkal magasabb lett a diplomások, középfokú végzettséggel rendelkező emberek száma.

Ezt viszont nem tudja követni az ország.Ugyanis, munkahelyek tekintetében, túl kevés a diplomás, középfokú végzettséget igénylő munkahely.Amiből Dunát lehetne rekeszteni az a betanított munka,operátori munkakörök.



Úgy gondolom, a politikának is abban kellene segítenie, hogy az országot a lakosság igényeihez igazítja, vagyis több diplomás,középfokú végzettséget igénylő munkakör kell.


Nyugat-Európában,USA-ban ez a folyamat évtizedekig tartott.

Magyarországon viszont gyorsabban történik.Nyugat-Európában már vannak olyan régiók, ahol a munkaerő 50 százaléka is felsőfokú végzettséggel rendelkezik.

Kelet-Európa esetén, a 40 százalékos arány lenne az ajánlott



2017. júl. 16. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az EU-s átlaghoz képest keveseknek van felsőfokú végzettsége.

Egyre kevesebb az operátori munka, bár még mindig van dögivel, csak az a bazi nagy helyzet, hogy ezek a jelenlegi tendenciák szerint pár tíz éven belül nagyrészt eltűnnek.


Ellenben amiből hiány van és lesz is, azok az olyan fizikai munkák, amiket nem lehet automatizálni és egyéni szaktudást igényelnek. Festő, kőműves, hidegburkoló, stb.

2017. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Dögivel vannak diplomát igénylő munkahelyek, mérnöki, orvosi, IT-s, ápolói diplomákat igényelnek ;) hajrá!
2017. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2#

Nem teljesen igaz.


Mérnökből nem kelendő az összes.Például közlekedésmérnök,környezetmérnök, mezőgazdasági mérnök nem túl kelendő.

Egyedül a gépész,villamosmérnök, ami keresett.


Orvos, ápoló?

Tudod ki akar közalkalmazott lenni....Pacipillét sem fizetnek a közalkalmazottaknak.


Az IT-re pedig nem minden alkalmas.

2017. júl. 16. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"Tudod ki akar közalkalmazott lenni....Pacipillét sem fizetnek a közalkalmazottaknak. "


Aha, csak az a pacipille kb még így is másfél vagy kétszer annyi, mint amennyit egy szalagmunkás kap. Én nem értem ezt, a neten sokszor lehet olyannal találkozni, hogy a sormelósoknak havi nettó 150-et fizetnének, meg szállást adnának nekik, aztán itt vagyok az ország nyugati felén és nyugodj meg: mindenki minimálbért kap ilyen munkakörben :D

2017. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Kohómérnök vagyok, 2 élelmiszermérnök, és vagy 15 műszaki manager van a csapatban, 5 gépész és 1 villamosmérnök, autóiparban dolgozunk ;)
2017. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
#5: Hova kell annyi menedzser?
2017. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
#6 a műszaki manager végzettség nem manageri pozíció
2017. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Akkor milyen pozícióban vannak azok a műszaki menedzser végzettségűek?
2017. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!