Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezzel mehetek munkaügyi...

Ezzel mehetek munkaügyi biroságra?

Figyelt kérdés

Ha a munkaadóm megigérte,hogy lesz előleg és eddig mindig volt(3 hónapja dolgozom ennél a cégnél)

Viszont,most ahogy kértem azt mondta egyenlőre nem lesz csak napok múlva. Ezt igazságtalanak érzem. Az igaz,hogy már vettem fel ebben a hónapban viszont attol félek,hogy még fizetésem sem lesz..ha ezt csinálja hogy húzza a napokat. Ezért feljelenthetem?


2018. ápr. 27. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehetsz. Örülj annak, hogy a főnököd volt olyan rendes, hogy adott fizetés előleget. Ugyanis ez nem kötelező, sőt sokan nem is adnak. Van fizetés, és a fizetési határidő. Be kell osztanod a pénzt, hogy ne keljen mindig előleget kérned. Ha a főnököd közli, hogy ezentúl nem ad előleget akkor el kell fogadnod. Én sem adnék állandóan, és te úgy látszik rendszert akarsz ebből csinálni.
2018. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nem jelentheted fel. Azaz , feljelentést tehetsz ellene de elfogod veszíteni a pert és még a munkahelyedet is, mivel egyik munka adó sem örül neki ha feljelentik.
2018. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs pénzed de már perelnél? Miből?

Van olyan főnök aki bármikor ad előleget. Nálunk viszont nem nézik jó szemmel. 1x2x max kapnál de menne a szájhúzogatás hogy vedd észre magad. Szóval inkább próbálj spórolni vagy jobban gazdálkodni. Ha meg a kiadásodhoz kevés a bevétel vállalj plusz munkát.

2018. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem Amerika hogy minden hülyeségért perelhetsz.
2018. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért idrgesít mert úgy egyeztünk meg hogy minden hónapban van előleg. Van gyerekem is annak enni kell.na mindegy
2018. ápr. 27. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Mitől több a pénz ha korábban kapod meg? Elsőnél még megértem, ha huzamosabb ideig munkanélküli az ember. De azóta megtanulhattad volna beosztani.

Én minden havi fizetésemet következő hónap 15.-én kapom meg. Várok még fél hónapot, na bumm. Akkor is ugyan annyi.

Amúgy szerződésbe van foglalva az előleg? Vagy eddig csak jófejségből adott és te hozzászoktál?


Ez ugyan az a szituáció mikor a nénike megeteti a teraszon lévő mosómedvét. Majd megint megeteti és megint. Aztán egy nap mikor a mosómedve már 20 másikkal van ott azt mondja a nénike hogy nem. De akkor már késő, mert az állatok leamortizálják a házat....

2018. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs szerződésben.

Adott mert így egyeztünk meg.

2018. ápr. 28. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!