Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » KÖZMUNKA JOGTALANSÁG! Munkaügy...

KÖZMUNKA JOGTALANSÁG! Munkaügyi bíróságra menjek, vagy az ombudsmanhoz forduljak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Egy közintézménynél dolgoztam hosszú évekig közalkalmazottként, ahonnét leépítés miatt elküldtek. 6 hónap munkanélküliség után visszavettek uabba a munkakörbe uabba a beosztásba 9 hónapra 6 órás közmunkásnak. Mikor letelt, elküldtek. 3 hónap után ismét visszavettek 6 órásnak 5 hónapra. Mikot letelt, megtartottak szerzödéssel. Augusztus óta havonta hosszabbítgatják de ez sima szerzödés tehát nem közmunka. (ez már csak 4 òrás) A munkámat nagyon szerettem mindig is, és ugye s fönököm is ismetem 10 éve. Többször megkérdeztem hogy miért nem vesznek vissza állományba? A válasz: a polgmester dönt mindenröl! (? az jobban tudja hogy kik alkalmasak az intézményben való feladatokra mint a fönök?) És hogy nem lesz közmunka. Nos pár napja megtudtam hogy felvettek két 8 órás közmunkást! Az én szerzödésem most jár le, még mindig nem tudom hogy mi lesz velem? Nagyon felhúztam magam azon hogy nekem össze vissza hazudnak, mindenre az van mondva hogy nem rajta (fönök) mulik a dolog hanem a polgmesteren. (aki természetesen fideszes) Magyarán a gönököm úgy ugrál ahogy fütyülnek neki.Én összesen 10 éve dolgozom itt, engem szivatnak közmunka szerzödéssel (6 órással) vagy pedig havonta hosszabbított 4 órás szerzödéssel, és ha fel sem vesznek akkor is mi az hogy hazudnak hogy nincs közmunka, amikor két 8 órást vettek fel? Úgy érzem hogy ez enyhén szólva jogtalan rám nézve emberileg és munkaügyileg is. Kivàncsi volnék hogy a fõnököm felvállalná-e azt nyilvánosan hogy nem ö, hanem a polgmester határozza meg hogy kik dolgozhatnak az intézményben, még akkor is ha alkalmatlanok a munkára, és emiatt veszélybe sodorják az intézmény hírét.Kihez forduljak? Munkaügyi bíróságra, vagy az ombudszmannhoz? Ti mit tennétek?
2013. nov. 24. 07:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A törvényt nézve semmi jogtalan nincs benne. Emberileg elég szemétség, de ilyen világban élünk.
2013. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondják nincs közmunka másokat meg felvesznek 8 órás közmunkára??? Erösen gondolkodom a nyilvánosságra hozatalon. Vállalja fel a fönököm nyilvánosan is hogy egy fideszes polgmester csicskása és simán feladja az embereit ha a polgmest azt akarja, és dilettánsokat ültet poziciókba.
2013. nov. 24. 08:38
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Es akkor ezzel elered hogy mar biztos hogy nem lesz melod, amugy meg mi ezen ami annyira erdekelne a nyilvanossagot? A munkahely azt alkalmaz akit akar ha nem olyan a szerzodesed akkor siman felmondhat, nincs ebben semmi akadaly. Emberileg nem szep dolog, de jogilag semmi nem koti oket hogy ne vehessenek fel mast.

Ulj le a fonokoddel es beszelj vele 4 szemkozt hogy mire szamithatsz, ha 10 eve ismered.

2013. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
hát ha nyilvánosságra hozod, utánna ott már tuti nem dolgozol utána többet.. ez van ezt kell szeretni ilyen a világ.sajnos
2013. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tuti nem dolgozhatok ott többet? Ezek után kérdem hogy és akkor mi van? Kiszúrják a szemem havi 32 ezer ft-al, aztán másokat meg parancsra felvesznek havi kb 80-ért??? Meg ez megy sok helyen hogy a fideszes ugri bugrik tönkre vàgják a cégeket gyárakat stb. Igazatok van, nyaljatok csak ti is a hatalomnak! Sajna ott dolgozott 10 év után emberileg többet vártam és ha ti ezek után még azt mondjátok hajbókoljak hát akkor nem csoda ha sok a fideszes farpofa nyaló. Én nem állok be a sorba mert nem tudnék utána a tükörbe nézni.
2013. nov. 24. 09:16
 6/17 A kérdező kommentje:
Állami, önkormányzati cégnél, intézménynél nem is akarok soha többet dolgozni! A fideszes elit a császár az ilyen helyeken és olyan összefonódások vannak hogy te dolgozhatsz bármilyen jól is, ha nem a hatalom oldalán állsz (csak becsületesen dolgozol) akkor te ott egy senki vagy és maradsz is! Ez van az állami és az önkormányzat által fenntartott intézményekben. Aki nem dolgozik ilyem helyen annak fogalma sincs ezekröl a mutyikról. (mert a fideszes mutyik léteznek)
2013. nov. 24. 09:20
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem kotelezo ott dolgozni, ha nem tetszik a rendszer van mas is a kozmunkan kivul, 10 ev alatt kereshettel volna valami mas megoldast.
2013. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
3-as! A fönököm folyton azt mondja hogy semmi sem rajta mulik (az sem hogy kit vesznek fel) hanem a polgmesteren!!!
2013. nov. 24. 09:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, közmunkára munkanélkülieket vesznek, vehetnek csak fel. Ha te szerződéssel dolgozol, nem vehetnek fel közmunkára.
2013. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7-es! Imádtam a munkám, söt szenvedélyesen imádtam. Önként túlóráztam, ha kellett pihenönapomon is bementem mert imádtam a munkámat!!!
2013. nov. 24. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!