Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A felmondási időre akkor is...

A felmondási időre akkor is megkapom a fizetést ha felmentenek a munkavégzés alól?

Figyelt kérdés
2 hónap a felmondási idő. Felmondás után még garantáltan megkapok 2 havi fizetést? Ha felmondok de azt mondják, hogy nem kell többet már bemennem akkor is mindenképp megkapom még a ket hónapra a fizetést ugye? Tehát ha két honap a felmondási idő szerzodés szerint akkor mindenképp ki kell fizessék azt a két hónapot akkor is ha felmentenek a munkavégzés alól.
2018. ápr. 28. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, jár, de ha te mondasz fel, akkor általában nem mentenek fel a munkavégzés alól
2018. ápr. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Munkavállalói felmondás esetén nem mentik fel a munkavállalót a munkavégzés alól.

Ez csak munkáltatói felmondás esetén valósul meg. És igen ilyenkor megkapod az alapbér és a felmentési időre.

2018. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

újabb versenyző.


Ezt tőlünk kérded?


Rákérdeznék a főnöknél mi lesz a menet, hogy gondolja.


nem az a tutibb?

2018. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Bírom az itt okoskodókat. Tehát ha ti nem hallottatok még róla, hogy azt aki felmond, felmentik a munkavégzés alól,akkor az nem is létezik.

Hopp, milyen szerencse, hogy tudok egy ilyen esetet (legalább), ugyanis pont velem történt meg. Kiléptem, a főnök nem bírta ezt elviselni, közölte velem, hogy menjek haza és többet nem kell bejönnöm, mondtam neki, hogy ez nem így működik, mert én beleírtam a felmondásomba, amit aláírtál, hogy ragaszkodom a felmondási időmhöz. És, hogy oké, én nem jövök be többet, de a pénzemet kifizeted. Először le akart rázni, hogy most küldött haza, mit akarok én, de aztán addig erősködtem, hogy azt mondta, rendben, kifizet, csak menjek el. Azzal búcsúztam, hogy ha nem fizet ki két hét múlva, akkor már nem ilyen nyugisan és nem egyedül jövök, hanem feljelentem a csába.

Szerencsére minden rendben ment, el is köszöntünk egymástól szépen :D

Úgyhogy igenis van ilyen, és nem én vagyok az egyetlen.

Inkább amúgy az szokott a megszokott lenni, hogy a beképzelt főni nem bírja elviselni, hogy kiléptél és inkább aláírat veled egy közös megegyezéses papírt, ami vagy jó vagy nem és másnap ne gyere. Mert annyira sérted vele az egóját. :D Vicc amúgy.

2018. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha felmentenek, akkor is jár a fizu, hiszen még él a munkaviszonyod.

Párom az előző munkahelyén felmondott, és pár nappal később mondták is neki, hogy nem kell többet bemenni. Vannak cégek, ahol ez a szokás, hogy nehogy "üzleti titkokat" lopj. Annál a cégnél például mindenkit felmentettek a felmondási idő alól, max pár napot maradtak, amíg az épp futó ügyeiket átadták egy kollégának.

2018. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!