Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miert haragszanak az emberek...

Miert haragszanak az emberek ha egyszeruen rossz kedvem van egy nap?

Figyelt kérdés

Ez nem olyasmi amit nagyon befolyasolhatsz. Vannak napok amikor jobb labbal kelsz fel vannak napok amikor ballal.

Sok oka lehet a rossz kedvemnek vagy lehet csak faradtsag eredmenye, de lehet hogy az ugyanolyan napok keszitenek ki.


A lenyeg, hogy rosszabb kedvem van olyankor es masok nem ertik, gyakran a szememre vetik, hogy miert vagyok ilyen.


Miert kellene mosolyognom mindenen, ha egyszer nincs jo kedvem? Masok is ezt teszik, csak, hogy fenntartsuk szinlelve, hogy mjnden rendben van, szuper eletunk van? Napi robot (vagy iroda) majd hazimunka majd alvas.


Hat nekem nem megy a szinleles.


2018. máj. 2. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit takar a rossz kedv?

Nekem sincs mindig jó kedvem, én olyankor inkább elutasító, szűkszavú vagyok az emberekkel. De ilyenkor tudják, hogy valami nem oké (a csend időnként nagyon hangos tud lenni) és hagynak. De bunkósbot akkor sem vagyok. Max Ha valaki nagyon ba***tat100x megkérdezi mi a baj,akkor kicsit megemelem a hangom, hogy légyszíves ne nyaggass már, nem látod hogy nem vagyok jól V Most nem akarok arról beszélni mi a baj. Nem az emberek tehetnek arról, hogy nekem rossz napom/kedvem van, nem k*cs*g*öskede*k velük.

De több olyan embert is ismerek, aki ha nincs jó napja olyan bunkósbot tud lenni mindenkivel. Pl több ilyen eset is volt ismerős, baráttal véletlenül neki mentem, meglöktem az asztalát, vagy valami kis dolog történt bocsánatot kértem, véletlen volt, erre leordítják a fejemet, hogy mekkora egy f*x vagyok b*xam már meg, nincs neki elég baja szerintem? És 5percig mondja, hogy én milyen bunkósbot vagyok, mert véletlenül meglöktem egy kicsit. Amikor pedig lenyugszanak jönnek bocsánatot kérni, hogy ne haragudjak már de rossz napjuk van. Ez valamennyire személyiség függő is, hogy ki hogy reagál adott szituációban, de a második esetben leírtat szerintem nem viselik olyan jó az emberek, mint az elsőt...

(10x írtam újra, nem tudom, hogy működik ez a szűrő, de rosszabb dolgokat is láttam már.)

2018. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert lehet, hogy mások magukra veszik a viselkedésedet, hogy miattuk van rossz hangulatod.

Tényleg nem egyszerű befolyásolni, hogy milyen legyen a kedved, előfordulhat, hogy minden igyekezeted ellenére mások kihoznak a sodrodból, nem úgy alakul a napod, mint szeretnéd, ezekre nem lehet előre felkészülni. Viszont, a rosszkedv pillanatok alatt elűzhető, mert ugye tőlünk függ, hogyan érezzük magunkat. Igen, célszerű mindenhol magadra erőltetni a mosolyt, neked is jobb lesz, meg a környezetednek is.

2018. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mennyire mutatod ki. Munkahelyen mindig normális vagyok, nem viszem be a gondjaimat. De nem is játszom meg, ha nincs jó kedvem. Egyszerűen csak normális vagyok, abba nem köthet bele senki. De ha valaki látványosan szenved, azt pl én se bírom.
2018. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Pl. kultúráltabb munkahelyeken elvárás egy kis "kincstári kedvesség".

Nálunk felsővezetőktől a külsős karbantartókikg, takarítónőkig mindenki mindenkire kedvesen mosolyog, amikor köszönnek egymásnak (néha látszik, hogy eröltetett a mosoly, de akkor is legalább ott a próbálkozás).


A kommunikációban a beszéd mellett fontosak a gesztusok is, a mufurcabb arc könnyen tükrözheti azt, hogy "na b... meg mit akarsz".

Ennél sokkal jobb az álmosoly is, amiből az jön le, hogy látszik hogy tele vab a hócipője.., de legalább próbálja eljátszani a figyelmest, mégha látszik is, hogy ez nem szívből jön.

2018. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Rájuk ragasztod a rosszkedved ". pl

Ha valaki " zabos "békén kellene hagyni....

Előttem amit leírtak, sokkal egyetértek.

2018. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

Jól teszed ha nem mosolyogsz ha rossz kedved van.

Igyis kvára sok a szinész/ szinésznö.


Csak elfelejtik hogy ez nem Hollywood..


Emberekbe sajnos bele van nevelve hogy ha nem is érzik jól magukat akkor legalább játszák meg.


És ha kilógsz a sorból és nem olyan vagy mint más akkor kötsög vagy.

2018. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Én azt sem szeretem, hogy ha a sablonos "Hogy vagy?"-kérdésre azt felelem, hogy nem jól, esetleg el is mondom, miért, akkor az a reakció, hogy hangulatrontó vagyok. Könyörgöm, ő kérdezi!
2018. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem haragszik ezért de mivel rossz kedved van így nem a jót veszed észre. Szelektív hogyishívják google a barátod. ;)
2018. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!