Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz jegyet kaptam szüleim...

Rossz jegyet kaptam szüleim haragszanak hogy tegyem jóvá?

Figyelt kérdés
2016. jan. 18. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Tudományos módszert szeretnél erre?

Tanulj!

Ez a legjobb módszer!

2016. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Javítsd ki a jegyet, tanulj sokat.
2016. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Már hiába javítja ki. Az előtt kellett volna, mielőtt a szülei észrevették.
2016. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A jegyet már nem lehet kijavítani, de az életét még igen.

Csak változtatni kell rajta.

Ehhez viszont ki kell lépni a komfortzónából!

2016. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt már nem tudod kijavítani, jönnek a félévi lezárások.

Egyébként: TANULJ!!

2016. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszek népszerű, de nem a szüleidnek tanulsz. Nincs joguk haragudni rád emiatt, max csalódhatnak benned.
2016. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

De, joguk van haragudni.

A gyerek az életük befektetése, és JOGOS elvárásaik vannak vele szemben. Például az (is), hogy tanuljon!

2016. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"De, joguk van haragudni.

A gyerek az életük befektetése, és JOGOS elvárásaik vannak vele szemben. Például az (is), hogy tanuljon!"


Hát nem lennék a gyereked... :D

2016. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek NEM befektetés!


Sokan mondják, hogy a gyereknek az az egy dolga, hogy tanuljon. Nos, vegyük azt, hogy egy átlag felnőtt 40 órát dolgozik átlagban (heti 5x8 óra). Nekem van átlag napi 9(!!!) órám heti 5x. Oké, aki munkából jön haza, általában már otthon viszonylag szabad

A gyerek haza jön, eszik, fürdik, ilyesmi (9 óra után 4-kor végez, ha messze lakik, lehet 5-6 is, mikor hazaér és reggel 5-6-kor kel) Fürdik, vacsora, lesz 7. Onnan még tanuljon minden egyes órára, lesz 10-12, reggel 5-kor kelés. Ez például az én napirendem.


Nem, ezek után a tökéletesen megszervezett oktatás után tényleg nem kérhetik rajtad számon. Mert sokan nem képesek felfogni, hogy az ő korukban teljesen más volt a rendszer (sőt, a 28 éves bátyám is teljesen másikban volt), amiben hihetetlen nehéz jól teljesíteni.

Én azt ajánlom, hogy inkább az érettségi tantárgyaidra koncentrálj. :) A szüleid persze morogni is haragudni fognak, de ne tedd magadat tönkre emiatt. Persze, tanulni kell és nem szabad elhanyagolni, de nem is kell teljesen abban élni.


Mielőtt megszólnának: Nem vagyok se bulizós (életemben nem voltam buliban), sem pedig tipikus szórakozós tiniribi.

Bár gyanakszom, az én válaszom is szúrni fogja sokak szemét, főleg azokét, akik képtelenek megérteni a saját gyerekeiket.

(Hozzá tenném, hogy ötödikben már a saját szüleim se értették a matek példákat, azóta magamra vagyok utalva, ha nem értek valamelyik tantárgyból valamit.)

2016. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: teljesen egyetértek!
2016. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!