Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan szabály, hogy...

Van olyan szabály, hogy azonnali felmondásnál a munkaadó a kilépőpapírt 8 napon belül köteles kiadni vagy kérhetem azonnal?

Figyelt kérdés

Nekem azonnal lenne rá szükségem, a munkaviszonyom utolsó napján, mert másnap fel kell mutatnom az új munkahelyemen, de az egészségügyi kis könyvemet és a kilépőpapírt is vissza akarják tartani, hogy majd valamikor jövő héten megkapom, 8 nap múlva, ha kész lesz.


Milyen szabályok vonatkoznak erre?

Követelhetem rögtön?



2018. máj. 8. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

"mert másnap fel kell mutatnom az új munkahelyemen, "


ne hülyéskedél, már sehol sem kérik a papírokat, vagy oda nem mész.


Nekem volt egy hely 2016-ban, próbidaidőn belül benyögték hogy csá csumi, na ott jöttem rá ökörködés ez az egész.


mondjuk megvártam a papírjaim, 1 órán belül már nem voltam az épületben.


De ahol vagyok nem kértek semmi ilyet, mondjuk aztán ki is dobtam.

2018. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5 munkanapon belül meg kell kapnia a kilépő papírokat. Sok mindenen múlik, hogy azonnal nem tudják kiadni. De 5 munkanapon belül postazniuk kell és ezt minden munkáltató tudja, a következő is. Ez munka törvénykönyve!
2018. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó munkában töltött napon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig kell biztosítania a kilépő papírokat a fizetéseddel együtt.


Ezt törvény írja elő, tehát a következő munkáltatónak is ismernie kell ezt az előírást.

2018. máj. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!