Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi központban hogyan...

A munkaügyi központban hogyan lehet elérni a fejest a főkolompost?

Figyelt kérdés
Az az a nagyfőnököt. Aki vezeti ezt az egészet. Szeretnék vele beszélni mert az ügyintézők nem akarnak másik tanfolyamra beengedni engem!!!

2018. máj. 15. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Na hát az az ember pont magasról sz*rik az ilyen pitiáner dolgokra.
2018. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na akkor megnyerted a "nap hülyéje" díjat.


Tipp: ilyen helyeknek a közelébe se menj, ha ezt így előadnád ott szerintem másnap reggelig röhögnének.


Ez kb. olyan mint hogy nekem van 2 macskám és megkérdeznéd melyik a "nagyfőnök".


Vicc.

2018. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem arról szól, hogy téged valaki nem akar beengedni, mert úgy tartja a kedve. Meg van határozva (feltételezem jogszabályban), hogy mennyi időnek kell (kötelező!) eltelnie két képzésre való jelentkezés és beiratkozás között. Ezzel a problémával pedig a Polgárjenőtől kezdve az Atyaúristenig is elmehetsz panaszkodni, akkor sem fogják csak a te kedvedért illegálisan betenni a segged még egy képzésre.


Menj el inkább dolgozni, ahogy eddig is írták már, ne a kifogásokat keresd. Azt is megmondták hogy ne menj el személy- és vagyonőrnek, mert bolond vagy hozzá.

2018. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az itt a kérdés, hogy körbe röhögnék vagy sem, kit érdekel az. Te keresed a főmuftit, akkor keresd meg. Az interneten fent van a kirendeltségvezetők neve, elérhetősége, e-mail címe, keress rá.
2018. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Na hát az az ember pont magasról sz*rik az ilyen pitiáner dolgokra."


Na hát ez a baj ebben az országba. De, mondjuk kétlem, hogy valaki aki vezet, ez a munkája, akkor az szrik rá.


Az ügyfél nem ért szót az ügyintézőkkel és panasza van, akkor fordulhat a vezetőhöz, miért ne ?! Kell neki azt tudnia, hogy butaság vagy sem az amit gondol, vagy amit szeretne ? hát nem.

2018. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazságtalan ez az egész. Megmondta az állam is hogy két szakmát ad ingyen úgyhogy nekem jár még egy szakma ingyen. Nem értem mire jó ez a korlátozás mert nekem jár egy második szakma is ingyen!!!!
2018. máj. 15. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem az ingyenességgel van a baj, hanem meg akarják akadályozni hogy valaki egész életében munkaügyis képzésekre járjon szünet nélkül, majd kapja érte a támogatást.


Te is részesülhetsz a 2 darab ingyen képzésben, de annak megvannak a megfelelő feltételei. Azt tartsd be. Ha kötelező 180 napnak eltelnie két képzés között, akkor senki nem fogja a kedvedért ezt megváltoztatni. Akkor is ha három, vagy négy, vagy tíz felkiáltójellel ordibálsz és vergődsz.


Ugyanezt fogja elmondani a fő-főnök is a központban.

2018. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Megmondta az állam is hogy két szakmát ad ingyen úgyhogy nekem jár még egy szakma ingyen. Nem értem mire jó ez a korlátozás mert nekem jár egy második szakma is ingyen!!"


Úgy látom, hogy kevered a dolgokat elég rendesen. Az állami foglalkoztatási szerv (régen Munkaügyi Központnak hívott, jelenleg Foglalkoztatási Osztály) által munkaerőpiaci programon belül indított képzések azok mások, mint amire Te gondolsz. Ott az ügyintézőknek mérlegelési jogköre van, hogy kit lehet képzésbe irányítani. pl. van amikor az alacsony iskolai végzettségű személyek előnyt éleznek és ha neked szakmunkásod vagy magasabb végzettséged van akkor egyértelmű, hogy el fognak utasítani, mert más rászoruló személy is van rajtad kivűl.


Milyen szakmával rendelkezel? Jelenleg annyi álláslehetőség van, hogy szinte csak az nem dolgozik, aki nem akar. Illetve nagyon sok olyan személy van, aki szinte még csak egy hete fejezte be az előző képzését, már egyből jön jelentkezni egy kővetkezőre, ahelyett, hogy elmenne dolgozni.


Szóval a két ingyenes OKJ amit Te említettél az felnőttképzés és ott is meg van határozva, hogy ki mehet vagy nem. Azokat a szakképzési centrumok szokták indítani. Nézz szét a www.nive.hu oldalon és ott megyére le tudod keresni, hogy milyen képzések indulnak és hogy hol.

2018. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jaj, hát erről nekem is van egy sztorim :)

19 év lelkes és böcsületes munkaviszony után kiestem a "termelő" szerepkörből.... feladtam és munkanélkülire mentem. megannyi év és járulékfizetés után éltem a lehetőséggel hogy 90 napig úgy portyázzak...

hallottam a tájékoztatáson, hogy vannak ilyen olyan lehetőségek képzésre, de ne is foglalkozzunk vele, csak keressünk melót...

de mivel a tanulás lehetősége érdekelt, én utána jártam, elmentem a MUNKAÜGYI KÖZPONT OKTATÁSSAL FOGLALKOZÓ ÜGYINTÉZŐINEZ, akik úgy álltak hozzám, mint valami trógerhez... mi a ...szt akarok.

meg amúgy is, van diplomám.

de én utána olvastam az interneten (gugle a barátod) és megláttam, hogy van UNIÓS PÁLYÁZAT - nem csak a csókosoknak jár az unijós pénzecske, hanem a földi halandóknak is - és rátaláltam a VEKOP pályázatra - és mivel hogy belefértem... van a 25 alatti és az 55 feletti életkorú és az, akinek kicsi gyereke van (nekem akkor 3 éves volt) - így már volt érvem. és lássatok csodát, mikor én hívtam fel a figyelmüket, mindjárt volt is lehetőség - és 10 hónapos, nappali tanfolyamra, képzési támogatás mellett (havi nettó 68eft kis pénzecske is járt hogy én szorgosan isibe jártam) be is kerültem egy OKJ-s képzésre.

de hogy hogy próbáltak pattintani... áááá, tök szánalmas.

miért nem a segítség az első?

sose értem meg.


szóval én csak azt tanácsolom, hogy utána kell járni igen.


a MÜK - munkaügyi központról minden fent van a neten, igenis meg kell környékezni a vezetőt, vgy keresni kell a lehetőségeket!


nézd meg a neten, hogy kit írnak főnöknek, és írj rá.

vagy menj be egy fogadó órára - beülsz egyik nap és a munkaügyi előadódhoz ha odakerülsz, mond meg, hívja ide a vezetőt, és addig nem mozdulsz... ott lesz.


ha nincs szakképzettséged, és tudsz nyomós indokot, valószínű hogy tudsz lehetőséget is szerezni.


ne hagyd magad!

diplomával, nyelvvizsgával is eljutottam egy képzésre, és olyan karrierlehetőséghez jutottam, hogy válogathatok a jobbnál jobb állásokból mostanra!

ez mindenkinek kell hogy járjon!!!

2018. máj. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előzőhöz még annyit:

- a regisztrált munkanélküliek részére a MÜK biztosíthat képzést, hogy átképezzék magukat. a képzést az uniós pénzekből lehet biztosítani...

- a képzés a "veszélyeztettet" munkaválallóknak jár. azoknak, akik TARTÓSAN munkanélküliek, nincs szakmájuk, veszélyeztett korosztályba tartoznak (pályakezdők, nyugdíj előtt állók)

- kisgyermekesek


a JOKEPZES.HU-n a támogatott képzéseket kell keresni.


van angol nyelv, érettségit adó, de szakmák: fodrász, szakács, dajka (bölcsődei dolgozó, vámügyintéző, tb/bér/pénzügy/könyvelő...

amik keresettek


ez nem simán OKJ-s képzés, hanem amig valaki nem végez kereső tevékenységet, még "fizetést" is kap, havi 68 nettó környékén - azért ez nem MIND1...

TÖBB MINT EGY INGYENES OKJ. a megélhetést is jelenti.

ne engedjétek, hogy az ingyenes, munkaidő utáni OKJ-val le legyen tudva. az UNIÓ ad erre pénzt. (valamilyen VEKOP pályázat ez, pont a szorgos népnek jár, annak, aki évekig dolgozott és valamilyen oknál fogva nem tud)


ez az igazi segítség. hogy azért kapsz pénzt, mert tanulsz!!! nem csak pénzt, hanem bérletet is adtak, fizették a vizsgákat is, és napközben (8-16 óra között) kellett suliba járni, mintha munka lett volna.


ez nem a két ingyenes OKJ... ez több annál.


igenis ne hagyd magad lepattintani!

2018. máj. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!