Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökömnek van joga elmondan...

A főnökömnek van joga elmondani a kollégáknak a magánéleti dolgaimat?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy tanfolyamot még januárban, 2 hetente péntek délutánonként és minden héten szombatonként van oktatás, ebből adódóan a főnökömmel megbeszéltem - már az állásinterjún - hogy péntekenként egy órával előbb mennék és ugyanennyivel előbb jönnék el, hogy beérjek az oktatásra. Igazából a képzés nem feltétele a munkámnak, önszorgalomból csinálom, tehát egyfajta magánjellegű tevékenység, ha úgy tetszik hobbi. A kollégák néha néha rákérdeztek, hogy hogyhogy előbb bementem pénteken, de elintéztem annyival, hogy délután dolgom van, nem is kérdezgettek, hisz ők is van, hogy elmennek korábban, mert dolguk van. Egészen eddig rendben is voltak a dolgok, jeleztem mindig a főnöknek, ha aktuális volt a péntek, ő mondta, hogy ok. Most pénteken vizsgáztam, ismét előre szóltam a főnökömnek, majd ő pénteken bejött és a többiek előtt elkezdett erősködni, hogy nyugodtan menjek el akár korábban is, mondtam, hogy nem kell, de tovább erőltette, hogy nyugodtan menjek, még biztos tanulni akarok stb. , mintha direkt az lett volna a célja, hogy a többiek rákérdezzenek, hogy mire tanulok és hova megyek. Mikor rákérdeztek ő lelkesen mesélte, hogy suliba járok... Erre a többiek megdöbbentek, hogy "jaajj hát nem is mondtad" mire a főnököm nekem szegezte a kérdést, hogy "jaaj miért titkolózol a többiek előtt?" Én hirtelen köpni nyelni nem tudtam, hisz semmiféle titkolózást nem érzek abban, hogy nem kötök mindent a kollégák orrára. Utána persze egész délután ezen rágódtak, mikor eljöttem egyesével utánam kiabáltak, hogy sok sikert...épp ez nem hiányzott, ezért nem mondtam el nekik, hisz semmi közük hozzá, hogy a szabadidőmben mit csinálok.

A főnököm iránt teljesen elveszett a bizalmam, ilyet még korábbi munkahelyen nem tapasztaltam, amit zárt ajtók között mondtam négyszemközt beszéltem a főnökömmel az ott is maradt.

Szerintetek jogosan vagyok kiakadva? Ha ezek után kérdezgetnek a kollégák, hogy hogy megy a suli stb. esetleg a főnököm ismét rákérdez, hogy miért titkolóztam, akkor bunkóság azt mondani, hogy ezt a szabadidőmben csinálom, semmi közük hozzá, otthon van kivel megbeszélnem a magánjellegű dolgaimat nem úgy mint nekik?


2018. máj. 27. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen semmi nem jogosítja fel erre.
2018. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Mivel a tanfolyam érinti a munkaidődet, és a szakmai fejlődésednek is a része, ezért nem kellene azért máglyán elégetni a főnököt, mert elszólta magát. Támogat és büszke rád, lehet, hogy nem is tudja, hogy titkoltad a tanfolyamot. Persze ha a tanfolyam szigorúan magánjellegű, tehát pl. rúdtánc, hastánc vagy sminkes tanfolyam, akkor megértelek.
2018. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
80%
Abszolút nincs joga neki.
2018. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Mivel én nagyon diszkrét és tapintatos ember vagyok, ezért sosem tennék ilyet.

A főnököd egy tapló.

2018. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ milyen tanfolyam.
2018. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Ekkora problémát csinálni egy ilyen semmiségből. Iskolába jársz nem strihelni. Örülj egyáltalán annak hogy befogadtak, bevállaltak. Lehetnél munkanélküli is, aztán akkor durroghatnál.
2018. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Én is voltam főnök, de a leírtak szerint sosem jártam el. Szerintem a főnököd nem jól cselekedett, de nem is csinált óriási félrelépést.

A Te helyedben, én nem titkolóztam volna (nem titkolóznék) annyira, ahogyan leírtad. Általában, egy közösségben nehéz titkot tartani, mert a tetteidről sejtésük lesz, kérdezősködni kezdenek, és ha látják (vagy csak sejtik), hogy nem adtál kielégítő választ, akkor jön a gyanakvás, fantáziálás, félremagyarázás - és ez nagyon nem jó! Tedd a kezed a szívedre: csak itt fordult elő hasonló, vagy az életed más területein is vannak (jelentéktelen - mert én ezt a titkodat jelentéktelen titoknak tartom) titkaid, titkolózásaid? Szerintem vannak. Ezzel hagyj fel és minden OK lesz.

2018. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem rúdtánc tanfolyam, de a mostani munkakörömhöz sem kapcsolódik, a munkaidőmet meg csak abban a kéthetenkénti egy órában érintette, amit egyébként ledolgoztam előtte, de sokszor el se tudtam menni előbb, mert épp kaptam plusz feladatot. Persze amikor ilyenkor szóvá tettem a főnökömnek, hogy direkt bejöttem korábban és szóltam előző nap, hogy el kell mennem másnap előbb, ő pedig ok-t mondott, akkor elintézte annyival, hogy olyan sok minden van a fejében, hogy teljesen elfelejtette. Ezért is hívtam fel a figyelmét előző nap arra, hogy mindenképp el kell mennem előbb, mert vizsgázom, hogy tudja én felállok és eljövök ha ad plusz feladatot aznapra ha nem.

Valójában nem titkolóztam, egyik kollégám egyszer konkrétan rákérdezett, hogy mi dolgom van délután, neki elmondtam, tehát ha rákérdeztek volna elmondom, de magamtól nem éreztem, hogy bárki orrára kellene kötnöm.

2018. máj. 27. 21:52
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem azért hozta fel ezt a témát így nyilvánosan,még ha hülyén is csinálta,mert tudta hogy senki nem tudja miért mész el néha korábban,és hogy ne tűnjön kivételezésnek,így tálalta.Saját magát is védeni akarta valahol.Viszont nagyon szarul :) Én se bíznék meg benne ezek után.Jelenlegi főnököm még azt is tudja mikor jön meg a havim,persze csak azért mert néha van szex is :D
2018. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

21.25: nincsenek az életben máshol titkaim, a kollégákat pusztán nem bírom, ezért nem éreztem úgy, hogy közük lenne hozzá. Az előző munkahelyemen az összes közvetlen kollégám tudta, hogy januártól erre a tanfolyamra fogok járni, már arról is tudtak, amikor csak a szándék volt meg, hogy jelentkezem, mert ők jó fejek voltak, egy hullámhosszon voltak és támogattak, volt akinek ugyanolyan végzettsége volt, volt aki ugyanabba a suliba járt csak más képzésre, szóval még tanácsokat is kaptam tőlük. A mostani helyen nem kerültem olyan közel senkihez, mivel eddig a tapasztalatom szerint kétszínűek, kibeszélik a másikat a háta mögött, ráadásul nem is korombeliek, emiatt folyton támadnak.


21.44: Utólag visszagondolva jobban jártam volna, ha nem fogadnak be, mert a korábbi munkahelyemen sokkal jobban éreztem magam, a főnököm is ezerszer korrektebb és normálisabb volt, tehát nem az utcáról kerültem oda, van megfelelő végzettségem és elég sok munkalehetőség van a szakmámban. Költözés miatt váltottam.

2018. máj. 27. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!