Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzban mennyire érdemes...

Önéletrajzban mennyire érdemes megjelölni, hogy egyes nyelvtudások "Aktívak" vagy "passzívak"?

Figyelt kérdés
Esetleg totál lényegtelenek, csak ha beírom akkor beszéljem is?
2018. máj. 31. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igényesebb helyekre részletezik a készségeket is, pl olvasás, írás, beszéd. Ha nyelvvizsgád van, akkor azt írd be. Ha nyelvtudást igényel a munka, az állásinterjún rögtön letesztelik a beszédkészségedet.
2018. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg, a nyelvvizsgám B1-re szól, de én A1-A2-es szinten tudom csak a dolgokat, akkor melyiket írjam inkább be?
2018. máj. 31. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Az Eupass CV szabályai erre is egyértelműek.

[link]

2018. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Mi az a passzív nyelvtudás? Ez valami olyan, mint a negatív növekedés?


- milyen nyelvet

- milyen szinten beszélsz.


ennyi.

Ha kell, úgysem fogják elhinni egy CV-ről, lesz beszélgetés is.

2018. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mért? Van alapfokú nyelvvizsgád? Akkor azt írd be, hogy B1 nyelvvizsga. Ne te ítéld meg a szintedet, majd ők megítélik. Mindenesetre nem kell magadat kisebbíteni, majd ők rájönnek, ha akarnak. De a nyelvtudásodat fejleszd, nem szabad megengedni magadnak, hogy még az alapfokról is felejts.
2018. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm angol és német nyelvű munkára jelentkezett, épp megkapta németből a b2-t. interjún észrevették, hogy a német is be van írva a cv-jébe, hívtak gyorsan egy németes kollégát. a szerencsétlen meg se tudott szólalni xD felvették de csak angolokkal dolgozik
2018. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel a tudásom és a nyelvvizsgáim nincsenek szinkronban egymással, én odaírtam, hogy milyen papírom van, és milyen a valós tudásom.

Van 2 középfokúm, de az egyik nyelvet azóta jelentősen fejlesztettem, a másikból a passzív készségeim megmaradtak, de nem használom, és azóta már egy harmadik nyelvet is beszélek.

2018. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Valós tudást, ne rabold az interjúztató idejét!

Én is hülyét kaptam a héten ettől, behívtam egy pozícióra, mert a cv alapján megfelelt, erre kiderült, hogy van ugyan pspírja, de ősrégi (azóta változott a szabvány), de amúgy se használta sokat.


Másik pozícióra kapott ajánlatot, de így 3* annyi ideig rabolta az időmet, mintha eleve a másikkal kezdtük volna.

2018. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!