Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Általánosságban egy vállalkozó...

Általánosságban egy vállalkozó, vagy egy alkalmazott munkája a nyugisabb?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindegy hogy egy fronton harcoló katonáról van szó vagy egy éjszakás recepciósról.

Vállalkozás ugyan ez, nem mindegy hogy mid van.

2018. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

vállalkozó oldalról én a rengeteg nehézség dacára azt mondom,hogy a vállalkozó dolga a könnyebb,legalábbis számomra.

azért mert nekem mindig is gondot okozott más felesleges hülyeségeihez alkalmazkodni a hatékonyság rovására és ez nem kis frusztrációt okoz számomra.

ahogy az is frusztráló,hogy alkalmazottként másét építem a magamé helyett.

ilyen vállalkozóként kevés van,mert az én tempómban,az én nézeteim,tapasztalataim és elgondolásaim alapján teszem hatékonnyá a működést,folyamatosan tanulva,fejlesztve,elemezve nem leragadva az elavultba,vagy felesleges szokásokba.

viszont ha jön a sza-r és vállalkozóként időnként bizony csőstül jön,akkor ezzel is szembe kell nézni és meg kell oldani.

eddig még ez is legtöbbször sikerült,de volt olyan is hogy nem erőltettem tovább és elfogadtam,hogy az a szegmens annyi volt és lenyeltem a veszteségem mint tanulópénzt,miután kielemeztem ,hogy mi az ami a kudarchoz vezetett.

2018. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki főállásban vállalkozó, annak a megélhetése és annak szinten tartása a tét hónapról hónapra, minél több pénz jön be, annál több a kiadás, rizikó, amit a piac befolyásol.
2018. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt tapasztalatból tudom, hogy a környezetemben élő vállalkozók iszonyat stresszes életet élnek (akiknek van gerince és tisztességesek, azokra gondolok).

Viszont én dolgoztam olyan munkakörben, amit rühelltem, 10-11 órás munkaidő, két órás oda-vissza út, idióta ügyfelek, mások munkájának elvégzése (imádnak több munkakört egy emberre sózni, csak ez később derül ki) főnök, volt olyan hónap, hogy egy hétvégém volt szabad és mindez iszonyú kevés pénzért. Egyszer veszélyes anyaggal kellett dolgoznom, védőfelszerelés nélkül, két hétig beteg voltam. Sajnos akkoriban naiv voltam, nem léptem semmit.

Tehát ezt így nem lehet fekete-fehéren kijelenteni, hogy egy vagy másik.

2018. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

embere válogatja


nekem a vállalkozás jó..

2018. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban erre nem lehet válaszolni.
2018. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit csínál az alkalmazott, és mit a vállalkozó.

Multinál dolgozom, a felettesem sokszor full stresszes, van, hogy estig bent van, meg néha hétvégén küld mailt, hát két hétig se bírnám.

A párom anyja vállalkozó, van egy kis ékszerüzlete. Reggel elmegy alapanyagért vagy miért, onnan be az üzletbe, 11-17 óra közt van nyitva, aztán hazamegy. A kis papírmunkát intézi a könyvelője. Ha meg valami más programja van, bezár előbb vagy ki se nyit.

ÉS van olyab alkalmazott is, aki bemegy reggel a klímás irodába, facebookozik, ebédel, facebookozik, és a legnagyobb stressz az, ha kiürül a kávéautomata.

Vállalkozók között pedig van olyan, aki kb nonstop dolgozik és stresszel.

2018. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mellékállásban vagyok egyéni vállalkozó. Így a havi fix bevételem mindig megvan, a megélhetésem nem kerül veszélybe. A vállalkozásból amit keresek, azt költöm a házra, nyaralásra, megtakarításra.
2018. jún. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A vállalkozástól függ.


Egy olyan vállalkozó, aki tényleges az és nem "vállalkozó" (bünöző, adócsaló ember ) annak szerintem sokkal stresszesebb mint egy alkalmazottnak.

2018. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A munka nyugissága alapvetően nem függvénye, hogy alkalmazotti vagy vállalkozói jogviszonyban űzöd.

Inkább azon múlik, hogy akikkel üzletelsz (a munkaviszony is, hiszen megveszik az idődet és a tudásodat) milyen megbízhatóságúak. A fix munkahely is csak illlúzió ahogy a vállalkozói lét korlátlan szabadságérzete is.

A stresszmentesség inkább a tevekenység mibenlététől és attól függ hogy kikkel veszed körbe magad.


Egy mobbingoló furkálódó kollegáris közeg meg tudja keseríteni a legjobb munkahelyen töltött időt éppúgy mint a nemfizető üzletfelek vállalkozásoknál.

2018. júl. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!