Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyes munkahelyeken a felettes...

Egyes munkahelyeken a felettesek miért nem az elvégzett munka minőségét tartják szem előtt, hanem legtöbbször csak "rendoktatóznak"?

Figyelt kérdés
Azaz mindig olyan helyzetet terentenek, mintha a munkahely börtön lenne vagyis azt nézik hol lehet szankcionálni.
2018. jún. 20. 06:27
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Talán azért mert a kisebbségi komplexusuk van, és így próbálják kiélni magukat. Lehet szánalmas magánéletük van, és ez az egyetlen örömük. Nekem is volt ilyen főnökasszonyom, ha reggel meghallottam a hangját már rosszul voltam.
2018. jún. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól leírta, én is tapasztaltam ezt. Amikor egyetimsta voltam és mindenféle csicskamelókat bevállaltam, ott voltak a legnagyobb tuskó felettesek.

Példa: dolgoztam egy kis üzletben. Nem lehetett leülni, "mert csak", 10 órát állni kellett összesen 30 perc szünettel, ami sokszor még annyi sem volt, mert jöttek a vevők és vissza kellett menni. Abba is belekötöttek, hogy a járólap melyik kockájára állunk, de minden ilyen b*szogatás alaptalan volt, mert gyorsan és pontosan végeztük a munkánkat és rohadt jó bevétel volt mindig.

Persze, a felettesem egy szakmunkás nő volt, bolti eladó végzettséggel, örült neki gondolom, hogy egy kis hatalomhoz jutott, ezért mindenkivel folyamatosan gonoszkodott, minden hülyeségbe belekötött, minden apróságon hetekig problémázott.


Érdekes, mióta értelmiségi melót végzek és értelmiségi emberek vesznek körül, azóta nincsenek ilyen idióta munkahelyi játszmák, mindenki a teljesítményt és a hozzáállást nézi, nem kötözködnek, normális hangnemben szólnak hozzám. Mondjuk nem is sugárzik senkiről bármiféle komplexus, míg megfigyeltem, hogy ha az egyetemi dolgokról kezdtünk beszélni volt munkatársaimmal, a felettes gyorsan elküldött takarítai. Ja, kutyákról, meg filmekről mindig lehetett, azokat ő is szerette...

2018. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!