Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól tettem, hogy nem fogadtam...

Jól tettem, hogy nem fogadtam el ezt az állást?

Figyelt kérdés
A környéken sajnos nincsen sok munka, így hát az önéletrajzomat egy kis céghez tudtam csak beadni. Eredetileg mérnök hallgatókat kerestek. Ott helyben szembesültem vele hogy valójában klimaszerelo asszisztens munka lett volna minimálbérért. Úgy éreztem hogy semmi köze a szakmámhoz, fizikai munka, keveset fizet ezért nem fogadtam el. Egyetlen előnye az lett volna hogy a lehető legközelebb van. Ezen a nyáron meg nem szeretnék elkoltozni nagyvárosba, ahol simán találhatnék szakmába illő állást ( bár ott a többlet bért elveszi az albérlet), ezért idén nem dolgozok, hanem maradok az otthoni nyelvtanulasnal és jogsinál, csak egy egy családtag nem örül ennek, mert hogy lehetett volna tapasztalatom, hasznos tudás, megtudtam volna hogy milyen a munka stb.
2018. jún. 25. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én sem fogadtam volna el. Úgyis csak csicskáztattak volna. Méltóságon aluli, nem ezért tanul az ember.
2018. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
mondjuk amennyi balfék mérnököcske van itt nálunk is az egyetemen, lehet nem ártott volna... jó ha nem halsz bele ha épp egy csavarkulcsot adnak a kezedbe.
2018. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igen.

De az,hogy nem mèsz a munka utàn,nagyon rosszul teszed.

Aztàn majd jössz sírni,hogy ,,mérnöki diplomával nem vesznek fel.dolgozni csak valami lepukkant helyre max.

Mit csinàljak?".

Inkàbb most menj tapasztalatot szerezni ès ne kèsőbb szívj.

Mièrt nem mèsz a nagyvàrosba?

Max hazajàrsz hètvègente.

Menj koliba ha nem akarsz albiba menni.

2018. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egyet megtanultam az életben hogy minimálbérért nem dolgozok fizikai munkát úgy hogy a környéken más jobban fizető helyek is vannak, és maximum 30 percet kell utazni.

Egyszer elfogadtam hasonló állást mint te, mert akkor nem volt ennyi szabad állás mint mostanság a munkaerőhiány miatt. Én is azért fogadtam el részben mert a családban rábeszéltek hogy ameddig velük élek ne okozzon problémát a kereset, legalább lesz tapasztalatom, tanulok is új dolgokat és hátha feljebb lépek majd egy jobban fizető helyre. Igen ennek az lett a vége hogy egy igazi csicskát csináltak belőlem, elvártak mindent a szar pénzért, még a csillagos eget is le kellett varázsoljam. Amint felajánlottak nekem másik állást ami sokkal jobban fizetett ugyanazért a munkáért gondolkodás nélkül váltottam és kellemesen csalódtam is, mert oké hogy ugyan az a munka, de mégsem dolgozom ki a belemet és hulla fáradtan esek haza. Megcsinálom a napi feladatot amit műszak elején kiadnak, műszak végén átadom, mindenki örül, és ennyi. Meg nyugodt vagyok ott, nincs stressz, nincs felesleges hülyeség, semmi. Megcsinálom amit kell, és ennyi.

2018. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 alairom, itt is sok balfék mérnököcske van, de a standard fizikai meló egyszerűen nem fekszik nekem, mindig is elméleti voltam, és ha már megtehetem akkor olyan irányba mennék, ahol ilyesmit kell csinálni.


#3 igen, mérnököknek fontos a tapasztalat szerzés, és jó lenne nyáron dolgozni csak azt nem értem, hogy ha úgy is 70 éves koromig dolgozni fogok, akkor minek hajszolni a minnél hamarabb való munkaalast minden áron, koltozessel. Fiatal vagyok, szorgalmas, és ha azt sem tudom hogy milyen területen, melyik városban szeretnék dolgozni akkor a meg szerzett tapasztalat is kukába mehetne. Illetve azért nem hajszolom, mert szar a nyelvtudasom ( németet tanultam, de hát mindenhova az angol kell, és nem én döntöttem el hogy melyiket tanuljam) , és a tapasztalat majd úgy is jön, de a nyelvtudas az idő előre haladtaval egyre nehezebb sokak szerint. Ez most kiteres a kérdés alól, de hát a comment is némiképp kiteres volt. Mindenesetre ehez is szívesen hozzászolhatsz akár te, akár a többiek, minden normálisan megfogalmazott negatív kritikának örülök.

2018. jún. 25. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, nekem nem szimpatikus. A kérdésből az jön le, hogy még sosem dolgoztál, diákmunkát se. Ha bevállalsz egy nyolcórás klímaszerelői állást két hónapig, nem fért volna bele mellé a jogsi meg a nyelv? Mérnöktanuló vagy, az egyik legnehezebb szakot végzed, nem tudom elhinni, hogy ha túlélted a vizsgaidőszakot akkor ez kiborított volna :) Szerintem előnyödre vált volna, ha a szakmádon kívül más területen is kipróbálod magad, plusz még a gyakornoki állásoknál is van bőven jelentkező, lehet, hogy épp egy olyan fogja elhappolni előled a menő gyakornoki helyet, aki előző nyáron hekket árult a Balatonon - de legalább tudja, hogy kell viselkedni egy munkahelyen, együttműködni a csapattal. Azt a részét meg, hogy fizikai munka, nem is kommentálom inkább. Mindig a fiatalokat védem, mikor "ezek a mai fiatalok"-ozik valaki, és olyan képtelen állításokat hoz fel, hogy ti mind azt várjátok, hogy majd beülhettek egy bőrfotelba, meg nem akartok dolgozni, meg azt hiszitek, aranyélet vár rátok az egyetem után... De basszus, ezt a kérdést elolvasva igazuk van.

Szóval ne haragudj, szerintem nem tetted jól. Nem az állás maga sajnálnivaló, hanem az, hogy milyen motivációkkal utasítottad vissza.

2018. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minimálbérért inkább tényleg ne tudd meg, milyen a munka! tanulj, jó az!


25f

2018. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszer egy szociális otthonba jelentkeztem titkárnőnek (már nem is emlékszem pontosan, a lényeg, hogy papírokkal foglalkoztam volna...), mire az állásinterjún közölték, hogy valójában gondozókat keresnek :D
2018. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen mérnök vagy?

Német ÉS az angol is kéne, nálunk németes kollégából van hiány, de mondjuk még a minőségügyi mérnöknek is zsíros v olajos lesz ám a keze

2018. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na utólag kiderult hogy a jogsi időpontilag és mennyiségileg is összeegyeztethetetlen a normális munkával, szoval tárgytalan.


Amúgy villamosmérnökin vagyok, és ugye a másik problémám, hogy nem tudok angolul, éppen ezért a gyakornoki helyek száma is megtizedelodik emiatt... Nem is beszélve, arról hogy a ritkán lakott terület miatt kevés az ilyen jellegű munka, minden nagyobb várostól messze vagyok, mondjuk az egyetemen tényleg kerhettem volna kedvezményes kolit,ez tény.


Nem vagyok nagyravagyo hogy én kezdőként majd belulok a borfotelba és nettó 300-al fogom kezdeni:)

2018. jún. 29. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!