Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közgazdász diplomával SSC-ken...

Közgazdász diplomával SSC-ken kívül milyen területre lehet még érdemes pályázni?

Figyelt kérdés
Annyi bajom van az SSC-vel, hogy egy értelmesebb érettségivel rendelkező ember is el tudja végezni az ottani feladatokat, nem kell hozzá közgazdász diploma. Ismertek olyan területet, ami nagyobb szakmai tudást igényel?
2018. júl. 1. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:

hát igen, gyakornok vagyok egy bankban és nekem is hasonló a problémám. Kicsit úgy érzem h feleslegesen szenvedünk ennyit, mert felét nem használjuk annak, amit megtanulunk. amugy meg, elvileg azt mondjak, hogy a diploma nem feltétlen a pálya kezdésénél, sokkal inkább a ranglétrán felfelé haladásnál fontos. MEg egy cégen belül sok állás van.

Egyébként meg ha nagyon ügyes vagy , lehet el tudsz menni statisztikusnak (bár ez csak egy tipp) vagy lehetsz az egyetemeden tanársegéd. Bár ez nagyon attól függ, milyen szakot végeztél. Milyen szakra jársz kedves kérdező?

2018. júl. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Közgazdászként szinte bármi lehetsz az üzleti életben. Kereskedelem, logisztika, marketing, elemzés, pénzügy, menedzsment, HR területen és mindegyiken belül van vagy 50 (najó talán annyi nem, de elég sok) különböző pozíció. Ha közgazdászként az SSC-ken kívül semmit nem látsz, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.
2018. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2es válaszoló. Úgy látom félreértelmezted a kérdésemet. Tisztában vagyok a gazdasági területek sokrétűségével. Konkrét cégekre, pozíciókra lennék kíváncsi. Azzal, hogy pénzügyes terület, nem tudok mit kezdeni.


Kedves 1es, fogok írni nemsokára privát üzenetet.

2018. júl. 1. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Az volt a kérdésed, hogy milyen területekre lehet pályázni és erre válaszoltam, mivel az SSC sem konkrét cég és nem is konkrét pozició, így a kérdésedre tökéletes választ adtam, legfeljebb nem azt a kérdést tetted fel amit akartál.

Ha konkrét céget, pozíciót akarsz, akkor keress rá a leírt területekre, pl profession.hu -n vagy más állásportálokon és ott lesz a sok konkrétum. Nem lenne sok értelme mindent felsorolni...

Amúgy szinte minden cégnek szüksége van a korábban leírt területen dolgozók egy részére. Szóval ha azt mondanám, hogy bármely céghez odamennél, hogy közgazdász vagy, akkor van esélyed állást kapni, akkor se mondanék túl nagy hülyeséget.

2018. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első voltam és nem írtál még mindig :c
2018. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Félreértjük egymást kedves utolsó előtti, de nem gond, köszönöm, hogy írtál. Kedves utolsó, amint lesz egy kis időm, írok, ígérem. :)
2018. júl. 1. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!