Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Komolyabb szakmai tapasztalat...

Komolyabb szakmai tapasztalat nélkül érdemes diploma után azonnal külföldre menni?

Figyelt kérdés

BGE-n szerzett közgazdászdiplomám lesz jövő tavasszal. A fősuli mellett nem gyűjtöttem komolyabb tapasztalatot, viszont dolgoztam itt-ott diákmunkásként.


Így is érdemes lehet szerencsét próbálni? Vagy inkább szerezzek egy mesterdiplomát és utána menjek?



2017. nov. 14. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Igen, McDonaldsba érdemes jelentkezned rögtön, mert külföldön még nagyobb túlképzés van közgazdászokból mint itthon és semmi esélyed nincs a helyiekkel szemben.
2017. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Azt tegyük hozzá hogy Mekiben kint sokkal jobban keresnél.Szóval az első "oltása" nem jött be.

Viszont abban igaza van hogy elég telített a piac.

Mindenképpen fejleszd magad minden területen amíg teheted.

2017. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

"Azt tegyük hozzá hogy Mekiben kint sokkal jobban keresnél.Szóval az első "oltása" nem jött be."


Nem hát.

Ezért érdemes volt tanulni!

Hogy majd a nigériai dzsihádista Abu Kemállal, a kezdő krrva Dzseniferrel meg a félcsöves Jürgennel nyomorogjál valami négyes albérletben amikor épp nem krumplit sütsz meg edényt mosogatsz, ja és ezt csináljad 10 év múlva IS!

Bár igaz, talán félre tudsz belőle tenni.. Jobb munkád nem lesz, az igaz, de 2 hétre haza tudsz jönni belőle a Balatonra. Ott előadhatod valami krimóban az "ámerikás magyart", röhögve a csóró hazaiakon, akik még mindig itt szopnak :)

2017. nov. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
utolsó mivaaaaaan? Külföldön élsz és tapasztalatból beszélsz? ja nem? hanem a kutyád macskájának unokatesója ott élt és akkor te már teljesen átlátod a dolgokat.
2017. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Időpont tegnap 06:11


Azt nem értem, hogy akinek lövése sincs a külföldi munkákról és az életről, az minek szól bele? Én gyári munkásként, a nejem konyhakisegítőként részmunkaidőben dolgozik heti 3 napot, mégis saját lakást bérelünk, van 1 gyerekünk, 2 autónk, kutyánk... és jól élünk. Szóval hagyjuk már ezt a pl meki szar hely dumát. Előbb kapnál itt a mekiben jobb fizetést, mint otthon akár egy kezdő tanár... meg összeköltözni arabbal, románnal, kínaival? Tudod kik azok akik ezt így csinálják? Akik életképtelen tanulni nem akaró nyelvnélküli szerencsétlenek. aki egy kicsit is talpraesett, van fogalma a külvilágról, nem csak a magyar propaganda hatása alatt álló agymosott 2 bites agyú droid, az pontosan tudja, hogy külföldön még mindig jobb akár gyári munkát csinálni, mint otthon tengődni és a béred 1/3-át levonatni...

2017. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk végezd Dániában vagy Angliában a vagy valamelyik külföldi célországban a mestert, és sokkal nagyobb esélyed lesz a külföldi célországban.
2017. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóhoz csatlakozom, jelentkezz külföldi mesterképzésre és akkor megnyílnak ott is a diplomádhoz illő munkakörök. Mert magyar gazdasági diplomával, tapasztalat nélkül sajnos tényleg nem lesz sok esélyed. Ismerősöm Hollandiába ment ki férjével. Közel 10 éves tapasztalata volt (banki és kontrolling területen), de több mint 1 évig nem talált a diplomájához illő munkát. Miután elsajátította kommunikációs szinten a hollandot talált végül egy cégnél adminisztratív munkakört. Bár a diplomát elvárták, de ténylegesen semmi köze a jelenlegi munkájához. Most munka mellett végez különféle továbbképzéseket, hogy majd könyvelőként tudjon kint dolgozni.


A férje mérnök, már itthonról talált munkát.

2017. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kell hozzá egy nagy adag szerencse, de nem lehetetlen ;)

Szintén közgazdász alapképzés alatt már Hollandiában csináltam a szakmai gyakorlatot, majd ott kezdtem el dolgozni is. Most mesterképzésre járok Amszterdamban, az itteni egyetemre. Szóval, nálam sikerült. :)

2018. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!