Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyári szünetben (gimisként)...

Akosszabo kérdése:

Nyári szünetben (gimisként) felvesznek pár hónapra motoros pizzafutárnak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 6. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Jogilag nincs akadálya (15 éves kortól dolgozhatsz a nyáron, 16 éves kortól évközben is, de éjszakázni csak 18 év felet lehet), viszont nem biztos, hogy szívesen alkalmaznak. Ide azért kell a talpraesettség és a megbízhatóság. Én nem tudom, hány éves kortól lehet az embernek motorra jogosítványa, de tapasztalt vezetőket keresnek inkább. Egy próbát megér, de ne csodálkozz, ha nem fognak felvenni.
2018. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvenc helyemről rendszeresen szállít egy fiatal srác. Amit az előző is írt: talpraesettség kell hozzá mindenképp. Megkérdeztem a múltkor, 16 éves, suli mellett délután és tavaszi, nyári, őszi szünetben csinálja, a szüleinek is segít a keresetével. Messze illedelmesebb mint a legtöbb futár, gyorsan itt van, ajtóig hozza a pizzát, egy 500 forintos jatt mindig ki van készítve neki.
2018. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha van motorod vagy autód. Én is akartam menni anno,de nem áldozom be az autóm erre, motorozni meg félnék, nagyon kapkodni kell, és igen én is ötszáz jattot adok a futárnak, megérdemlik. Bár van olyan hely ahol a futár nem tarthatja meg a jattot, ami furcsa...
2018. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
500 forint borravaló??? Hülyék vagytok?? Én 50 forintot sem adok!!!
2018. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 4es, azert mert egy buta proli vagy. Hamarabb jon hozzad a futar, ha tudja, hogy ezert tobb jattot kap.
2018. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok buta se proli, ennek ez a munkája ezért kap fizetést én nem pénzelem a semmiért. Ha meg soká hozza ki a kaját akkor legközelebb máshonnan rendelek. Ennyi.
2018. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Ezért szép a szakmájuk, egyesek szerint az a dolga, ami igaz, csak lehet ő nem tanult tovább és lett Prof.Dr Phd, de ha Prof. Dr. PHD lenne akkor biztos adnál neki paraszolvenciát, mert 'áhhh Ő tanult ( igen direkt nagy betűvel az őt és kicsivel a válaszom elején) és az aki és na azért adni kell neki mert mégis a munkáját végzi na ,de tudjuk a körülményeket hej.


Én meg orvosnak nem adok jattot, ellentétbe a futárral, a futárnak nincsen magán rendelése.


De viszont én vállalom ,hogy proli vagyok mert csak egy érettségim van.

2018. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vegzetsseg hatarozza meg a proli fogalmat szerintem. Sokkal inkabb a mentalitas.
2018. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Hali.


Már megint a futárok szidása. :D


Most őszintén... Szerintetek csak az lehet futár, akinek nincsen szakmája, vagy nem végzett egyetemet? :) Rengetegen csinálják mellék állásban is, azaz beugrósként. Nekik ez plusz kereset. Azonban nekünk mint "fő" futárok sajnos a borravaló adja meg az értelmét annak, hogy egyáltalán csináljuk ezt. És nem csak nálunk, hanem mindegyik helyen is. Ha minden helyen legalább 7000-10000Ft lenne a napi kereset, akkor a futár sem húzná a száját, vagy a szemét, hogy nem kapott borravalót. Ha 10.000Ft-al számolunk, és azt kivetítjük egy hónapra, akkor az 200.000Ft. Ez a tiszta pénz. De sajnos még ez is bőven kevés a futárnak, főleg ha saját járművel dolgozik. A legtöbb (szinte majdnem mindenhol) helyen nem térítik a bejárást, és a telefont sem. De a telefont lemerem fogadni, hogy sehol sem fizetik. Céges telefon? Persze... A munkáltatónak ez plusz költség, és sehol sem biztosítsák. A pizzásoknál biztos, hogy nem.


Ezért fontos a borravaló. Hogy legalább valamennyire a bejárást és a telefont fedezze, hogy a fizetése nagy része megmaradjon, lehetőleg az egész. Ezért fontos.


Egyébként a kérdésre válaszolva.:


Igen, felvesznek, alkalmaznak diákokat, hiszen ezzel plusz szabadnapot teszel elérhetővé a többi fő állású futárnak, ami nem hátrány. AM-es jogsi ha meg van, akkor nincsen akadálya. 16 éves meg legyél, az a lényeg, és településtől függetlenül ismerd ki magadat az adott helyen, legalábbis nagyrészt, és a pénzzel tudj bánni, valamint legyél talpraesett is, ne ijedj meg a dolgoktól. Nem egy nagy WTF a dolog, ugyan úgy kell csinálni, mint aki fő állásban nyomja. :)


Szép estét!


// Egy pizzafutár

2018. júl. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!