Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pizzafutárnak van Orvosi...

Pizzafutárnak van Orvosi alkalmassági? Vagy ez ostobaság?

Figyelt kérdés

Van jogsim, kocsim, profi helyismeretem.


Csak inzulinos cukorbeteg vagyok.


Hivatásos sofőr nem lehetek ez miatt.


De gondolom a pizzafutár nem számít annak.


Külön orvosi vizsgálat / alkalmassági a pizzafutár munkánál nincs?



2018. ápr. 18. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De van, futárra adják meg az alkalmasságit. Az hogy az üzemorvos inzulinra megadja-e, nem tudom. Látásvizsgálat, hallásvizsgálat, vérnyomás lesz minimum.
2018. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ez pont az a meló, ami szinte sosem bejelentett, magyarul orvosit sem kernek. Az mas kerdes, hogy torvenyileg minden egyes melohoz kell orvosi, a vendeglataban pedig mivel kajaval erintkezel, igy pl nem lehetne semmilyen teszemazt borbetegseged sem. De konkluzio: Nincs orvosi az esetedben, ez 80 %. Ugyanis ha nem jelent be a fonok, es jon az ellenor, vagy ha bejelent par orara, de te tavol vagy, akkor siman mondhato, hogy te aznap nem dolgozol, vagy csak siman nem is letezel papiron sem.
2018. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális helyre mész ahol főállásban leszel nem csak pizzafutár hanem ételfutár inkább, akkor bizony be leszel jelentve és lesz orvosi vizsgálat.

Élelmiszer iparba, üzletbe fognak kérni tüdőszűrést is de majd elmondják hogyan csináld.


Vérnyomást mérnek, látás, hallás vizsgálat is biztosan lesz, meg néhány általános vizsgálat.

Cukorbetegségre nagyon a jogosítványt sem adják már meg alapból, de ha vannak orvosi papírjaid hogy rendszeresen jársz az előírt ellenőrzésekre, meg rendesen szeded a gyógyszereid, lövöd magad akkor ebből nem csinál ügyet senki. Hivatásosnál szigorúbb azt buktad mindenképp. Futárok meg nem számítanak hivatásos kategóriába, ahogyan a csomagfutárok sem, maximum ha kamionnal küldenek ki vele nagy árukat, de az már megint más.

2018. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jogosítványom van. 5 évre megkaptam az alkalmasságot, cukorebtegnek ennyire adják meg.

Cukorbeteg orvosom adott szakvéleményt, hogy jogosítványra alkalmas vagyok, azt kellett vinni a rendes orvosi alkalmasságira, ahol 5 évre megadták.

Nincs semmi más bajom, se vérnyomás, se látás, semmi.


Csak azt nem tudomtam/tudom, h az ételfutár/pizzafutár milyen kategóriának számít vagyis hivatásos-e vagy nem vagy valami speciális kategória.


Bár gondolom, így, h kocsi vezetésre alkalmas vagyok és a pizzafutárkodás/ételfutárkodás is sima személyautóval történik, így nem gondolnám, h kizáró ok lenne a cukorbetegség.


Csak gondoltam, hátha valaki konkrétan tudja, h van pontosan ez, tapasztalatból vagy ilyesmi.

2018. ápr. 18. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen feketén dolgoztatnak. Néhány helyen van csak bejelentés nagyítóval kell keresni az ilyen helyet,ott kell orvosi,de nem kell hivatásos jogsi ez 100%. Cukorbetegséggel nyugodtan csinálhatod az nem fertőző ,senki nem foglakozik vele.
2018. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.


Pizzafutár vagyok. Előző munkahelyemen 2 órában voltam bejelentve, orvosi alkalmassági nem kellett. De természetesen meg van a papír róla. Illetve ahol most vagyok pizzafutár, ott sem kell. Tény, hogy itt még csak napi bejelentéssel vagyok. Egyébként én is úgy tudom, hogy kellene, hanem kötelező, ugyanis vendéglátói iparról beszélgetünk. Ugyan úgy ahogy a szállodában a recepciósnak, a felszolgálóknak kell azaz gyakorlatilag minden dolgozónak kell, úgy ez alól az étterem/pizzéria dolgozói sem kivételek, szerintem. De azért nem mindegyikben vagyok biztos.


De visszatérve. A pizzafutárkodás nem egy nagy csoda. Szerintem nem feltétlenül kell hozzá az orvosi.


Ehhez a munkához csak jogsi, igény esetén kocsi és némi helyismeret kell.

2018. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!