Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen programozóként dolgozni?

Milyen programozóként dolgozni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

munkahely és csapat függő


nálunk vannak nyugis csöndes irodák is, meg van labda dobálós poénkodós hangosan zenét hallgató

2018. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

- szartakarítás

- kódkigányolás (ha valakinek luxus tiszta kódot írni, és odabxik valamit "jól van az úgy"-szinten)

- meetingek, ami többnyire normális, de szoktak lenni anyázások is

- fejlődési lehetőség, ha a cég biztosítja, van, ha nem, akkor munkaidőn kívül kell megtanulni a dolgokat

- néha nyugis, de sprintben húzós, főleg, hogy sok marha akkor kap a fejéhez, hogy ez meg az sem jó úgy, és sos-ben kell javítani

- ha eltöröm a környezetet véletlen, akkor szívás, mert azt helyrerakni macerás, meg a többieket is blokkolom vele

- ha "csak" a teszteket töri a kód, az is macera, de legalább csak 1-2 ember szív vele


Általában tudok a saját dolgommal foglalkozni, de ha valami közbejön, akkor brainfuck akár napokig is, túlóra, stb.

2018. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy 2. kolléga mondja nagyon hasonló.

- Reggelente standup meeting nálunk 35 perces mert nagyon sok mindent átbeszélünk tehát ez nem olyan Scrumos hiába Scrum. Átbeszéljük ki mivel foglalkozik mi az elakadási pontok,mik a hibák,kinek miben kell segíteni.

- Megkapom a feladatot ami vagy fejlesztési(adott story vagyis követelmény specifikáció alapján),lefejlesztem a funkciót utána unit teszteket írok hozzá,hibákat kijavítom,plusz ha van intergrációs teszt vagy komponens teszt akkor azt is hozzáírom vagy újjakat írok.

Felmerülő bugokat szintén kijavítom.

- Sprint végén vannak tesztelések éles tesztek,UAT-ok,itt szintén végig nézzük a funkcionális és nem funkcionális jellemzőket. Javítjuk a hibákat.

- Demozás sprit legvégén,adott funkciók amikor elkészültek.

- Aztán kezdődik elölről.

- Mellette sok sok meeting van külföldiekkel

- Tudást felszedjük akár munkaidőn kivűl is magánélet rovására(ami engem nem zavar mert ahhoz,hogy jó szakember legyek ahhoz áldozatokat kell hozni.)

- Túlóra ha kell van de fizetik vagy csúsztathatsz

Benne van külföldi kiküldetés is,na azt imádom nagyon,most sajnos nincs de nagyon vágyok ilyenre újra.

2018. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor ezt kérdezik kapásból ez a videó jut eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=HluANRwPyNo


Előző munkahelyemen egy egyedi keretrendszerben kellett fejleszteni amihez semmilyen normális dokumentáció nem volt, másik telephelyen az angolul alig tudó kollégákat kellett felhívni ha valami tudni akartál. És ha valami új kellett azt csak is ők rakhatták bele, a kérésekre meg általában nem volt a válasz. Évekig nem volt email küldés egy 5000+ dolgozó feletti cégnél ahol jóváhagyásoknál telefonálgatni kellett a másiknak, hogy kattintson már rá mert napok óta nála áll.

Maga a fejlesztés se volt szép, mert egy hello world-hoz annyi dolgot kellett csinálni és adatbázisba beírni, hogy csupán a setuppal néha hetek mentek el nem volt ctrl c ctrl v lehetőség. Na meg amikor a kollégák is azt nyomták, hogy úgy sz.r lesz az egész meg ne akarj bele új dolgokat tenni vagy amikor hetekig a rendszer kellett megkerülni, hogy új dolgot tegyél bele mert azok nélkül úgy sem működne a projekt. Volt hogy hónapokig nem kellett semmit csinálni, mert csendes időszak volt, de volt amikor 4 projekten egyszerre kellett dolgozni. A hibát megtalálni meg több tízezer soros közös log-ban kellett valahogy megtalálni(ha volt, általában nem vagy nem közvetlen arra utalt) egy pár hónap után bele jöttem, de eddig ez volt a legrosszabb programozási élményem azt hittem addig a nincs hibaüzenet típusú környezetek a legrosszabb..tévedtem.


Egyébként igényel egy bizonyos gondolkodásmódot és kitartást, de a helytől és kollégáktól is függ nagyban.

2018. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon jól leírják a fentiek. Szerencsére egyetem első évében megtapasztalhattam milyen is programozónak lenni. Így még elég korán otthagyhattam a kecibe az egészet. Nagyon nem nekem való az ilyen, hiába jó a gondolkodásmódom hozzá.
2018. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!