Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként hány sikertelen...

Programozóként hány sikertelen interjú után kell felhagyni azzal a reménnyel, miszerint "programozóként fogok dolgozni"?

Figyelt kérdés
Természetesen az interjúk programozós állásokhoz kapcsolódik. (Nem pedig mondjuk eladói állás miatti interjúra gondolok.)
2017. aug. 29. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feladni hanem fejlődni kell.

Ha több interjún voltál már akkor már jobb elképzelésed kell legyen arról, mi az elvárás. Gyúrj rá ezekre, dolgozz a referenciáidon.

2017. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemen szerezted a diplomád? Nehéz elképzelni, hogy ne találj munkát, ha értesz a szakmához.
2017. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy azonos az elképzelésetek arról, hogy mi az a programozó?

A munkaadóknak fura dolgaik vannak.


Pl: rendszergazdát keresünk. Feladat: kivetítő falak telepítése (értsd: raktárból kocsiba pakolás, kocsiból helyszínen összeszerelés, beüzemelés, majd buli végén vissza az egész)

2017. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem "adminisztrátorként" vettek fel olyan pozícióba, ami effektíve CAD/CAM volt, plusz én fotóztam a terméket, raktam össze a prospektust, meg még gondoztam az őrkutyát is :) Ehh, régi szép idők, szép magyar kisvállalkozások.


Kérdező, ne add fel, az elsőnek van igaza, fejlődni kell.

2017. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha gyárba megyek, egyszerű "droidként", az már feladásnak számít?


Hol végeztem? Egy vidéki egyetemen, ami nem Egerben, Szegeden, debrecenben van. (és ebből következik az is, hogy Budapesten se szereztem a diplomát)

2017. aug. 29. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Miért utasitottak el? Ha keveset tudsz, akkor junior állást kell keresni. Azért ha lediplomaztal infó szakon, valami ismereted csak van, amire lehet építeni.
2017. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kb. nem mondanak semmit.

junior állásokra jelentkeztem. De jelenleg már nem érdekel, mert pénz az kell, így marad a gyári munka nekem. :/

2017. aug. 29. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy nem feladni kell, hanem fejlődni. Nem csak szakmailag, de emberileg is, hiszen a szakmai sikereid kb. felét a soft készségek adják. Sok múlik azon, hogy el tudod-e adni magad. Ez nem meglepő, még IT területen sem.

[link]

2017. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki az egyetem utolsó egy évében nem szerez szakmai tapasztalatot, referenciákat az sajnos könnyen járhat így. Én mérnökként szántam rá időt és meg is lett az eredménye. Hozzáteszem, hogy rengeteg más szaktársam is bevállalta ezt.
2017. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!