Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyári szakmai gyakorlatról...

Nyári szakmai gyakorlatról kirughatnak csak úgy minden szó nélkül?

Figyelt kérdés
Okj tanfolyamra járok és 4 hét szakmai gyakorlatot kell teljesítenem. Nos másfél hete dolgozom egy utazásszervező cégnél és ma munkába menet telefonon rugtak ki. Az okuk az volt h az adminisztrációs feladatot lassan csináltam meg a héten. Hozzáteszem beteg vagyok vasárnap óta és még ígyis bementem h megcsináljak mindent pedig múlt héten nem ez volt a feladatom és a kamera felvette amint egyszer telefonáltak nekem én meg kinyomtam és szerintük én telefonoztam. Hiába védekeztem telefonon. Kifizették a béremet és felmondták a szerződésemet és most itt hagytak engem minden szó nélkül a szarban mert kereshetek új helyet megint.

2018. júl. 12. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Igen ki, ha nem megfelelően végzed a munkád.
2018. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem haragban váltatok el, menj be, és kérd meg szépen, hogy legyenek jó fejek, és igazoljanak le neked 4 hetedet.

Nekem 6 hetes szakmai gyakot kellett teljesítenem, utolsó pillanatban sikerült találni egy céget. Igazából nagyon nem az a feladatkör volt, amit én tanultam, nem is tudtak nekem munkát adni, én untam magam, egy hét után megállapodtunk abban, hogy mindannyian jobban járunk, ha nem járok be, ELLENBEN jó fejek voltak, és az igazolást a 6 hétről kiállították.

2018. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Mi a fene értelme van egy ilyen nyári gyakorlatnak? A munkaadóknak nyűg vagytok, mert nincs kedvük újakkal bajlódni betanítani, a munkapiacon meg semmit nem ér a nyári vagy évközi iskolai gyakorlat, mert csak a több éves gyakorlatot fogadják el, ami nem gyakorlat már! Sosem értettem ezt mire jó? Többet érsz ha rendesen mész el diákmunkázni valamit, vagy ha nincs ingerenciád és olyan helyzetben vagy akkor inkább pihenj a nyáron. Nem?
2018. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak másfél hetet hajandóak leigazolni.. mindent rendesen csináltam. Az h betegen lassabban ment a munka arról nem tehettem. Most sajnos kereshetek egy új helyet ami szinte lehetetlen
2018. júl. 12. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
No para, annak a másfél hétnek az igazolását szépen kérd ki. Iskolaszövetkezeten keresztül biztosan találsz helyet, ahol még 2,5 hetet le tudsz húzni. Még csak a nyár felénél tartunk. :) De kb. most állj neki keresni.
2018. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!