Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miert rabolnak el az emberek...

Miert rabolnak el az emberek eletebol 10-12 evet iskolaval, ha a nagy reszuk ugyis csak arufeltolto, kasszas, vagy gyari melos lesz?

Figyelt kérdés
Mar nem azert de ezt egy majom elvegezne vagy robotok. (Pl Tesco onkiszolgalo penztar es a sok automatizalt gyar kulfoldon) Ezert teljesen felesleges volt tanulni ennyit, eleg lenne 2 osztaly, hogy szamolni tudjon a gyerek 100as szamrendszerben meg a nevet leirni es olvasni aztan mehetne is a szalag melle, legalabb abban az idoben amit igy elvettek keresne egy kis alamizsnat es felnott korara talan osszejonne egy lakasra.
2018. júl. 13. 21:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
"a magyar oktatás erre alkalmas" -ennek ellenére most zajlik a Nemzetközi Matematikai Diákolimpia Kolozsváron, ragyogó magyar résztvevőkkel, van Boros Misink és sok-sok szorgalmas, okos gyerek. Hát ez ilyen. Sokan vagyunk, akik tanulnak a rossz körülmények ellenére, a szörnyű magyar oktatás ellenére - azok boldogulnak vele az életben. A többiek meg valahogy sűrűn hivatkozva a rossz iskolákra, tanárokra és az elrabolt idejükre éldegélnek.
2018. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
#11 Ebben azért csak részben van igazad, mert a mi rendszerünkben előfordul, hogy kiemelnek valakit, aki adott területen magadabb szintű képzést és több odafigyelést kap mint a társai, pedig az alapképzésben ez mindenkit egyformán megilletne.
2018. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Olyat kell tanulni és választani szakmának amiből meg lehet élni.. Ez a szülő feladata hogy rávezesse a tanulni nem akaró gyereket arra hogy mit is akarjon majd az életben.. Én a fiamat próbálom olyan szakmára irányítani amiből meg lehet élni..
2018. aug. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Diákolimpián tényleg jól teljesítünk, de ez ne tévesszen meg senkit, igazából ez is pont azt igazolja, hogy a magyar oktatási rendszer erősen szegregál.


Van egy elit rétegű iskolaszint, amelyik kiválogatja magának a zavarosból a magasabb kvalifikációval rendelkező és/vagy jobb anyagi hátterű gyerekeket és azoknak valóban kitűnő minőségű (jóval európai, sőt, világátlag feletti) oktatást nyújt, és mennek diákolimpiázni.


De ugyanakkor van a "vasúton túli" iskolaréteg, amelyikben meg szarral rajzolnak a diákok horogkeresztet a falra... Ez utóbbiban nem lennél te diákolipmia-győztes, ne aggódj, pedig az is ugyanúgy középiskola.


Persze, nyilván a valóság a kettő között van, most erősen sarkított példákat hoztam, de ez a kettősség akkor is megvan a magyar oktatásban, szerintem mindenki el tudná sorolni a saját városában azokat az iskolákat, ahová a jobb hátterű gyerekek járnak, és ahová pedig a gáz gyerekek. Pedig ez is, az is érettségit ad, mégis ég és föld. Ez a baj.

2018. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
#14 Ezt írtam én is a #12-ben. De ez nem csak iskolák közti különbség. Nálunk osztályokból emeltek ki gyerekeket és "versenyre való felkészítés" címszó alatt megkapták a legjobb szaktanárt, a délutáni plusz órákat, és azokat a feladatsorokat, amik gyanúsan hadonlítottak a később bekerült versenyfeladatokra. Én is úgy gondolom semmi esetre sem lehet esélyegyenlőségről beszélni, és hiába van 2-3% kiemelkedő, ha van 70% akik az elvárható szint alatt teljesítenek. Ott valami gyanús és nincs ez rendben így.
2018. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

1. Az 100as számKÖR, nem számrendszer.

2. Csomó olyan gyerek van, aki 2. Osztály végére nem tud rendesen olvasni... Nekem volt olyan osztálytársam, aki 4.ben is csak makogott.

3. Szerinted elég, ha valaki csak 100ig tud számolni? Pesten egyes buszok jelzése is 100felett van (168E, 202E,115,101E stb.),és pl.egy kasszásnak nem árt , ha tud 100-nál tovább számolni, hogy vissza tudjon adni. Nincs minden összegre külön bankjegy, ki kell számolni a visszajárót.

(Én is voltam diákként kasszás szóval tudom miről beszélek.)

4. Valóban sok felesleges dolgot tanítanak az iskolában. De megtanulunk gondolkodni, megtanuljuk milyen, ha teljesítenünk kell és megtanulunk emberek közt mozogni (jó esetben), valamint azt is, hogy a tetteknek következményük van. Ja és helyesen írni, csapatbam dolgozni.

5. Azért nem mindenki lesz biorobot...szükség van asztalosra, festőre, villanyszerelőre, informatikusra, könyvelőre , valutapénztárosra, ügyvédre, hentesre, fogászra, gyógyszerészre, ápolóra és sorolhatnám még. Ezekhez mind kell egy plusz tudás, ami tanulás vagy gyakorlás útján szerezhető meg, és NEM elég hozzá 3osztály...

Kérdező, sajnállak, hogy ennyire kiábrándultál az iskolából.

2018. aug. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

# 11/16


jó nagy baromságokat írsz.


az, h bizonyos iskolákban x számú diák eljut mondjuk versenyekre, pont nem azt igazolja, h az oktatásunk jó, inkább az ellenkezőjét.

ráadásul én is jártam egy átlagos nappali gimiben, ahol kb. a tehetségek 5-10%-át észrevették max., vitték is őket versenyre, bizonyítandó, h milyen remek iskola.

ja, az h a gyerekek 40%-át meg kiszórták, kit érdekel. és zömében átlagos képességű


„A többiek meg valahogy sűrűn hivatkozva a rossz iskolákra, tanárokra és az elrabolt idejükre éldegélnek.”


már ne haragudj, de az vmi elképesztő, h tényleg vannak olyan birka emberek, akik szerint nincs gond a magyar oktatással.


„szörnyű magyar oktatás ellenére”


hát ez az :D az a baj, h ellenére. az oktatásnak úgy kéne működnie, h a tehetségeket kiemeli, az átlagos vagy gyengébb képességű diákokat meg felhúzza egy olyan szintre, amivel boldogul az életben nem úgy, h aki elég gazdag/szorgalmas/erős lelkileg, az boldogul, és nem darálja be az oktatási rendszer.

2018. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!