Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ugye ezzel nem rontottam az...

Ugye ezzel nem rontottam az esélyeimet? Hogy a felkereséstől számítva csak egy hét múltán tudok bemenni interjúra? De korábban nem megy, mert dolgozom, és nem mondhatom le, mert számítanak rám.

Figyelt kérdés

Elküldtem egy helyre az önéletrajzom+ motivációs levelem, kb egy hét után visszajeleztek a mai napon, hogy még aktuális-e a jelentkezésem, mert akkor behívnának egy személyes meghallgatásra. Kérdezték, hogy esetleg most péntek vagy valamikor jövőhéten alkalmas lenne-e, és sajnos nem tudtam lecsapni a pénteki napra mert aznap is dolgozom. Jövőhét csütörtökre rákérdeztem, és így aznap várnak délelőtt tízkor. Végig kedves volt a hölgy hangvétele, nem éreztem rosszallást a hangjában.

Sajnos az álláshirdetésnél nem láttam határidőket a benyújtást, illetve a bírálatot illetően, de bizakodom, hogy még elérhető lesz akkor is az állás, különben minek hívnának be. Csak azért aggódom, mert valaki elültette a bogarat a fülembe, hogy lehet emiatt bukom majd az egészet, mert azt látják, hogy nem vagyok elég motivált, hogy nem rohanok be egyből most pénteken hozzájuk. És ha találnak az én meghallgatásom előtt egy megfelelő személyt akkor majd felhívnak, hogy kösz mégsem kell befáradnom. De nagyon szeretném ezt az állást.Egy rehabilitációs intézetbe jelentkeztem amúgy. Bízom azért a korrektségükben.


2018. júl. 18. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond. Az jó jel hogy kedves volt a hölgy, és megfelelt nekik is az általad mondott időpont.

Egyébként pont erre az esetre igaz, hogy munka mellett nehéz állást keresni.

Régebben azt mondták hogy "munka mellett könnyebb állást keresni" Ez abban tökéletesen igaz, hogy van munkahely ami biztonságot nyújt, emellett könnyebben lehet állást keresni. Ami viszont folymatos stresszt okoz, hogy hogyan menjen el az ember a meghallgatásokra.

A mai munkaadók nem szeretik, hogy ilyen-olyan indokkal el kell engedni a dolgozót. Ráadásul a legtöbb esetben nem tudhatják meg hogy a dolgozó másik állást keres, mert onnantól hátrány érné.

A Te esetedben a jelek szerint minden jól alakul, nem lesz gond a későbbi időponttal.

2018. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De kérdező, rontod az esélyeidet. Valószínűleg felkészülnek arra, hogy egyáltalán nem mész be és több jelöltet fognak hívni ezért. Nekem is volt olyan, hogy mondtam jövő hét csütörtökön ráérek, aztán eszük ágában nem volt felvenni, valószínűleg találtak egy másik embert közben.
2018. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmit sem rontottál az esélyeiden, ne aggódj, ezzel számolnak a cégek toborzáskor. Üdv - egy ex HR-es :)
2018. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!