Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Ez milyen mértékben...

Lányok! Ez milyen mértékben befolyásolja az esélyeimet?

Figyelt kérdés

Szerencsére még nem tartok ott, hogy komolyabb hátrányok értek volna, de azt már érzem, hogy sok esetben a lehetőségeim szűkebbek és emiatt a kérdés is gyakran frusztrál.


18 éves fiú vagyok, a magasságom 165cm, a testalkatom arányos, edzett. Jelen pillanatban nem vagyok elárasztva pénzzel, ez azt jelenti, hogy minden vagyonom egy nagy doboznyi apró, ami éppen arra bőven elég, hogy hazafele menet vegyek magamnak valamit. Szüleimtől tudok kérni, rendben, de attól még a háztartásban nem lesz több pénz. Viszont, ha hetente már egyszer is, egy hónapban négyszer, úgy találkoznék ismerősökkel, hogy alkalmanként két-háromezer forintot költenék, azt már megérezném, az sajnos most kicsit sok.

Ha erre érkezne olyan válasz, hogy dolgozzak, akkor előre megkérdezem most, hogy gimnázium mellett milyen lehetőségek állnak a rendelkezésemre?


Szóval a kérdés az, hogy ismerkedésben ezek milyen mértékben befolyásolják az esélyeimet?


Illetve irányító/vezető/tanító helyzetekben? A határozott fellépésnek mekkora ellenszél ez?

Sajnos olyan tapasztalataim vannak, hogy társaságban hátul hagynak, nem hallanak meg, kevesebbet ér a szavam. Olyan is, hogy ha tanítok, azaz edzek (leginkább lelkesedésből) valakit, akkor az arcára sokszor olyan szintű közönyt látok kiülni, ami kicsit visszavesz a kedvemből, hamarabb elfáradok és inkább érzem magam szolgának, mintsem mesternek vagy tanárnak.



2014. aug. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom, amilyen tapasztalatokat szereztél eddig, pedig nekem szimpatikusnak tűnsz. Szerintem nem helyes az anyagi helyzet alapján meghatározni embereket, de el kell fogadni, hogy mindig is lesznek, akit csak a pénztárcád mérete érdekel. Ne törődj ezekkel, fogd fel előnyként: így biztosan nem szedsz fel egy gold diggert! :)
2014. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. aug. 13. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Intelligensnek tűnsz, választékosan fogalmazol. Kár, hogy az önbizalmad ilyen sérülékeny, mert ha nem lenne az, szerintem mást sem érdekelne a magasságod vagy a vagyoni helyzeted.
2014. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazad lehet. Talán tényleg ez az ami a legtöbbet látszódhat és tényleg sokat is számít. Vannak saját ötleteim, hogy hogyan javíthatnék ezen, de azért ha szabad megkérdezlek, hogy van-e neked is valami konkrét, mert általanosságban már sokat hallottam. Köszönöm.
2014. aug. 16. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!