Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jó döntés otthagyn...

Szerintetek jó döntés otthagyni egy jól fizető munkahelyet a stressz miatt?

Figyelt kérdés

Már kéz munkahelyet is ott hagytam emiatt, mintegy megelőzve az idegösszeomlást illetve egészségem totális leromlását. Egyik munkahelyen a túl sok monotonitás, másik helyen pedig a túl sok feladat okozta a magas szintű stresszet.

Egyébként fogalmam nincs milyen munkát kellene végeznem, hogy az idegrendszerem is elbírja, de szerintem nem érdemes az egészségedet (sem mentális, sem testi) feláldozni a munka oltárán.


2018. júl. 24. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:

A mérleg egyik serpenyőjében a pénz van, a másikban az egészséged. Szerintem nem kérdés, hogy merre fog billenni a mérleg.


Szintén az egészséged - és ezáltal a munkahely otthagyását erősíti az is, hogy korábban már meghoztad ugyanezt a döntést, az általad leírtak szerint. Én úgy vélem, jól döntöttél akkor; és most is ezt kellene tenned. Egyszerűen nem éri meg.

2018. júl. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egészség sokkal fontosabb, hiszen hiába a pénz, ha közben idegileg tönkremész a munkád során.


Ugyanakkor érdemes lenne átgondolni, megfelelő stratégia-e a munkahelyek otthagyása, vagy csak "tüneti kezelés". Ha többféle munkahelyen is ez a problémád, szerintem a gyökerénél kellene megfogni és pl. stresszkezeléssel kapcsolatban felkeresni életvezetési tanácsadót (pszichológus végzettségűt). Pályatanácsadást is érdemes lenne végezned, hogy rájöjj, milyen munka való neked.

2018. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha már alap szinten rendben vagy anyagilag, van egy kis tartalékod, esetleg lakásod, autód,akkor szó nélkül otthagynám.

Ha ezek nincsenek meg,akkor átgondolnám,hogy mennyit kellene kibírni még az előzőekhez, de valójában nem ér annyit egy munkahely sem, hogy tönkremenj.

Nekem a vesém ment rá majdnem az egyetemre.

2018. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor menj el portásnak! semmi gondod nem lesz ott!
2018. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Krúdy Gyula válasza:
37%

Szerintem az alap kérdésed rossz.


Mindenki pénzből él, a stressz pedig egy olyan faktor ami erősen rajtad múlik. Javaslom tanuld meg kezelni a stresszt. Éld meg máshogyan azokat a dolgokat amik azt kiváltják nálad. Otthagyni egy munkahelyet stressz miatt szerintem gyenge kifogás, és a gyengeség jele hacsak a stressz nem abból adódik, hogy emberi életek múlnak rajtad.


Ha egy problémát meg tudsz oldani old meg. Ha nem tudod megoldani akkor pedig minek rajta stresszelni? A munkahely, és a főnök persze elvárja, hogy beledögölj abba amit csinálsz. Javaslom a színész készség fejlesztését. Kollégákkal való kapcsolaton is lehet így-úgy sokat változtatni.


Mivel konkrétat nem írtál így tőlem is csak ennyi telik.


Sok sikert. Stressz amúgy van mindenhol. A kérdés, hogy megtalálod-e.

2018. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ez már korábban is probléma volt, akkor én is azt javaslom, hogy ne a munkahelyekben keresd a problémát, hanem magadban. Meg kell tanulni kezelni és levezetni a stresszt! Nekem ebben pl. kiváló segítség a sport.
2018. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a stresszt kellene megtanulnod kezelni, mert ha már mádodjára fordul ez elő, mi a garancia arra, hogy nem fog harmadjára is előfordulni. És mi van ha olyan munkát vállalsz ami kevésbé fizet jól, de akkor meg azon stresszelsz hogy nincs erre vagy arra pénzed... MAGYARUL ne a tünetet hanem az okozatot kezeld. Tanuld meg kezelni a stresszt, tanuld meg azt, mi az ami ezt oldani tudja benned. És akkor pénztelenül vagy "stresszes" meló mellett is halál nyugodt életet tudsz élni, mert tudni fogod a helyén kezelni a dolgokat. :)


Nagyon sokan vagyunk, akik ezt tanuljuk. ;)

2018. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én biztosan otthagynám, ha minden nap gyomorgörcsöm lenne, amikor dolgoznom kell mennem, fizethetnek bármennyit. Az egészségem és a jó kedvem sokkal többet ér.
2018. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 dolgot csinálnék: otthagynám, majd összerenedzném a gondolataimat, hogy mit is szeretné-tudnék csinálni, majd egy külsős segítségét kérném az életmód vs. munka öszhangjának az öszehozásában.
2018. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van az a pénz, amiért megéri a stresszt is vállalni. Huszonévesen vagy harmincas éveid elején még egyértelműen azt mondom, hogy a stressz ellenére is a jól fizető munkahelyet válaszd. Fiatal vagy, kell a pénz, hogy megalapozd az életedet. Majd harmincas éveid vége felé, mikor felépítetted magadat, van biztos lakóhelyed, némi megtakarításod és már belefér, hogy ne a lehető legtöbb pénzt keresd a munkahelyeden, nyugodtan válthatsz nyugisabb munkára. Ha pedig addigra előjön valami betegség, lesz miből kezeltetned.
2018. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!