Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom megjegyezni amit a...

Nem tudom megjegyezni amit a főnököm mondd, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen bepánikolok ha megjelenik és elmondja hogy mi a feladat és teljesen kiesik minden, fel sem fogom amit monddm De ha pl. Rokon, ismerős, családtag mondd valamit simán megjegyzem mert akkor nem izgulok. De ha egy olyan ember mondd valamit akitől tartok, teljesen stresszes leszek és elfelejtem. Inkább fel sem fogom. 3 hete vagyok az első munkahelyemen ha ez számít. Mit tegyek hogy ne féljek/izguljak?

2018. júl. 23. 08:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, sietés közepette írtam:)
2018. júl. 23. 08:40
 2/9 A kérdező kommentje:
A memóriámmal nincsen baj, meg a felfogásommal sem, mert suliban 1x elolvastam valamit és utána el tudtam mondani. Csak egyszerűen van egy kis szociális fóbiám, azt hiszem...
2018. júl. 23. 08:44
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha tudod írd le vagy a másik lehetöség én azt szoktam,hogy hangosan visszamondom és ugy megjegyzem.

Pl ö mondja

-Töltsd fel az alsópolcot a narancsos itallal a felsőt pedig kólával

Akkor visszamondom hangosan

-alsópolcot narancslével,felsőt kólával feltöltöltöm.

2018. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egyszerűbbeket megjegyzem. De van amikor bonyolultabb feladatot bíz rám és akkor fel sem fogom mert ideges leszek:(
2018. júl. 23. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Kegyzetelj!
2018. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj nekem is ez a bajom. A fönöktöl panikolok, nem is értem, mit mond. Ráadásul összefüggéstelenül beszél, még a többi munkatárs sem tudja követni a mondanivalóját.

Általában, ahogy megjelenik, veszem kézbe a tollat és a papírt és jegyzetelem, hogy mit modd. Ha még így sem értetem utólag, hogy mi a feladat, akkor utána rákérdezek mégegyszer. A lényeg, hogy a kérdést úgy szabad csak megfogalmazni, hogy igennel vagy nemmel tudjon rá felelni. Ha nyitott kérdést teszek fel neki, akkor sokat beszél és pont a választ nem fogom majd tudni kiszürni az egeszböl.

2018. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Akkor nem vagyok egyedül:(
2018. júl. 25. 08:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindig legyen a kezed ügyében toll és papír. Ha megjelenik és feladatot oszt, akkor írd fel.

Én hajlamos vagyok elfelejteni mindent, úgyhogy a főnökömnek már szerintem az a fura, ha nem jegyzetelem a feladat listát. :D

2018. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nem félek az enyémtől kicsit sem, de már annyira tele van az agyam, hogy mikor bejön és mondd feladatot meg még beszél másról is, mikor kimegy mondom neki, hogy jó akkor ez meg az volt a feladat. És akkor mondja, hogy igen vagy még hozzá teszi, hogy az is és felírom. Ne féljetek visszakérdezni, nem harapnak, ők is emberek. :)
2018. szept. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!