Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » OMSZ-nál valóban mentőtiszt...

OMSZ-nál valóban mentőtiszt túljelentkezés van?

Figyelt kérdés

2018. júl. 30. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A gépkocsivezetőknek helyszínre érkezés után eddig is be kellett kapcsolódniuk az ellátásba. Az, hogy ezt ezután szakképzett emberként teszik, semmit nem változtat. Az, hogy ápolói végzettségük is van, nem azt jelenti, hogy az eset/roham kocsi ezután a három fős (tiszt/orvos, ápoló, sofőr) személyzet helyett két fővel vonul ki. Nézzünk egy esetleges pozitív példát: Mentőgépkocsi, melyen két mentődolgozó teljesít szolgálatot 24 órában. Mindketten E kategóriás ápolói végzettséggel és PÁV1 vizsgával rendelkeznek, tehát mentőtechnikusok. Az aznapra gépkocsivezetőnek beosztott technikus a 18. órában jelzi, hogy elfáradt, ápolóként vonulna tovább. A beosztás nem borul, az ápoló átülhet gépkocsivezetőnek. Illetve készülhet úgy a beosztás, hogy párok vannak és bármikor cserélhetnek. Az pedig, hogy kinek hány év gyakorlat után van balesete... közlekedés során bizony benne van a pakliban! A gyakorlat is csak egy ideig gyűlik, aztán kopik. Sosem tudni, kinek mikor nem fog már sikerülni a PÁV1 vizsga, hisz öregszünk, lassulnak a reflexeink. Ha a technikusnak nem sikerül, akkor dolgozik tovább, csak már ápolóként. Tehát a munkahelye is biztosabb, ha két pozíciót is betölthet. A másik dolog, hogy dolgozó hiány miatt évek óta veszik fel a friss jogsisokat is. A nagyobb kérdés hány gépkocsivezető fogja elvégezni a két és fél éves sulit!? (2 év gyakorló mentőápolói és 0,5 év mentőápolói) Nekik nagyobb a motiváció, hisz így kerülnek D fizetési osztályból a magasabb, E osztályba. Az az ápoló, aki már E kategóriás hiába csinálja meg a PÁV1-et, nem lesz magasabb a fizetése. Őket hogyan fogják motiválni? Valószínű ezért nem fogják a PÁV1-et megcsinálni. Tehát kinek lesz ez a rendszer jó? A gépkocsivezetőnek, hisz magasabb fizetésért dolgozik, emellett van lehetősége fáradtság esetén a cserére. Ellátás során a tiszt/orvos keze alá is hatékonyabban dolgozik két ápoló. Illetve a betegnek is, hisz mentőgépkocsis ellátás esetén két szakképzett ember látja(el). Az egész rendszernek az érzékeny pontját az idősebb ápolók és gépkocsivezetők jelentik, akik közül sokan nem hajlandóak már képezni magukat, csak az eltöltött éveiket emlegetik.
2018. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10-es


"ja és külfölddel azélrt nem érdemes hasonlítani, mert ott sziréna nélkül is félreállnak az autók a mentőnek, nálunk meg egy horror ami az utakon van"


Ez hazugság! Vagy nem voltál még akkor külföldön és talán jogosítványod sincs és így nem tudod hogy mi van az utakon, vagy egyszerűen szidod te is a magyar lakosokat meg Magyarországot mert az a menő?

De az nem igaz hogy a magyarok nem engedik el a kéklámpást. Pont hogy fordítva van. Francia országba le állnak a mentővel versenyezni, meg le dudálják. Olyan útszűkűletnél ahol hosszú kilométereken szalagkorlát van (tehát nem lehet lehúzódni se) vagy nem lehet előzni, na ott az ilyen részek elött letolják a mentőt, mert ők nem fognak a kéklámpás után kilométereket menni. Ott ez a mentalitás. A magyaroknál aki nem húzódik le vagy nem adja meg neki az elsőbbséget azokon 80-90%-ba nem magyar rendszám van. Itt Győr környékén van egy olyan rész ahol olyan széles a padka hogy egy szintén van az úttal, csak azt vettem észre hogy a szembe jövök már szabályosan a padkán mentek. Nem tudtam miért aztán az a sáv is amibe voltam. A két sáv úgy szét nyílt hogy a mentőnek szinte teljesen üres volt az út. Lassítás nélkül tudott elrepeszteni. Úgyhogy lehet hogy divat szidni a magyar sofőröket de ez pont hogy nem igaz. A magyar rendszámú autók igen is hogy megadják az elsőbbséget a megkülönböztető jelzésű járműnek. Ez csak egy példa volt de rengeteg ilyet tapasztaltam hogy elengedik a kék lámpákat. Ha mégse az több mint valószínű hogy nem Magyar sofőr.Egy másik példa Nyíregyháza. Hallottam a szirénázó de nem láttam honnan jön. Kereszteződés után voltam, előről se láttam mögöttem se. Erre a mögöttem lévő autóst látom hogy integet nekem előre hogy merről jön a mentő. Látta hogy forgatom a fejem jobbra balra. Tehát itt még erre is figyelnek,hogy a másik autósnak jelezzék hogy merről érkezik a megkülönböztető jelzésű.

2021. márc. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Itt Győr környékén ... hogy egy szintén van az úttal," = Itt Győr környékén van egy rész ahol a padka olyan széles hogy egy autó bőven elfér rajta, és egy szinten van az úttal.


Így akartam írni csak a közepe ki maradt, meg a telefon bele javított.


"Hallottam a szirénázó"= Hallottam a sziréna szót.

2021. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12-es és #13-as vagyok.

Egy szó mint száz. Egy francia vagy belga de még egy német autós se fog le mondani azért az elsőbségéről mondjuk egy kereszteződésben mert ahhoz pl egy mentő vagy valamilyen más megkülönböztető jelzést használó jármű közeledik. Ha neki zöld a lámpa akkor Ő menni fog. Aztán jöhet akár oldalról vonat is, neki mindegy. Ennyit a nyugatról.

2021. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!