Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy rázzam le a sznob főnökömet?

Hogy rázzam le a sznob főnökömet?

Figyelt kérdés
Egyfolytában azzal dicsekszik, hogy mit csinált hétvégén, meg merre nyaralnak, stb. stb. És folyton lesajnál engem, hogy mi "csak" otthol voltunk. Miközben nagyon jól tudja, hogy mennyit keresek, és hogy abból nem engedhetem meg magamnak, hogy minden hétvégén elutazzak.
2018. aug. 6. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: ha kérdezi, hogy hol voltál, mondd az, hogy magánügy. Ennyi.
2018. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Egyik füleden be, másikon ki. Mivel tudatosan, direkt csinálja, lévén, hogy annyi empátia nem szorult belé, hogy befogja a száját, én azért megkérdezném tőle a helyedbem:

Nem unod még előadni magad a semmire? mert, hogy ezt egy értelmes, kúltúrált, empátiával rendelkező ember nem csinálja, az tuti.

Az csinálja ezt, aki alulról jött,vidékről fogott egy pesti pasit, aki erős középosztálybeli, és mivel az a születési helyén jól menőnek számít, az itt így adja elő magát, mert azt hiszi, hogy ez által ő valaki.


A szemembe senkibb, a senkinél.

2018. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy cseréljünk fizetést és akkor ő fog otthon gürizni, te meg a vízparton unatkozni.
2018. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És ez mégis hogy szokott menni?

"Képzelje Géza! A hétvégén Mallorcán üdültünk a famíliával. Micsoda szerencse, hogy nem a maga helyében vagyok, aki olyan csóró, hogy el sem bírja hagyni a várost. További jó munkát!"?

Csak nekem kamugyanús ez a kérdés?

2018. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kamu!

A tipikus párbeszéd úgy néz ki, hogy folyton "feleltet", hogy mit csináltunk a hétvégén, mint valami iskolást.

Én erre azt szoktam mondani, hogy "nem csináltunk semmi extrát", mert én nem azért csinálok valamit, hogy másnak dicsekedjek vele, hanem magamnak, sőt még idegesít is, hogy folyton el kell számolni neki.

Erre sajnálkozik, hogy "De menjetek valahová, ne mindig otthon üljetek, így telik el a nyár, SZEGÉNYKÉK..." stb. stb. és "ötletadóként" előadja, hogy ő hol volt.

2018. aug. 6. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!