Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a diákszövetkezettől...

Ha a diákszövetkezettől kapott szerződésben benne van hogy 3 hónapot kell dolgoznom, minimum heti 20 órában, összesen 240 órát, akkor ezt le lehet rövidíteni?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy ebben a hónapban jobban rá érek, heti negyven, vagy több órát is tudok dolgozni. Ha hamarabb meglesz a 240 óra összes munkaidő, és iskola időben kevesebbet tudnék bemenni egy héten, akkor azzal lehetne valamit intézni a szövetkezetnél, hogy ne büntessenek meg?

Háromféle képpen is megvan fogalmazva ez a minimum idő és nem tudom, hogy ezek összefüggenek, vagy sem.

60 ezer forintot kéne visszafizetnem, ha hamarabb felmondanék és egy rahedli büntetést is, ha nem teljesítem a feltételeket.

Meg kérdezem az szövetkezetet is, ha itt nem tudtok válaszolni - pl tapasztalat alapján - csak előtte gondoltam itt érdeklődöm, mielőtt azt hinnék a szövetkezetnél, hogy már most azon gondolkozom, hogy felmondok.

Még annyi, hogy ha benne van a szerződésben, hogy havi 3 szombatot kell vállalnom, de a munkahelyen nincs szombaton munka, akkor nem tudok mit csinálni, még jobban nem fog beleférni a hetembe az óraszám ha elkezdődik az iskola.



2018. aug. 6. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ez csak azért van így kikötve, hogy a munkaidőkeret jóval nagyobb legyen, mint ami munkalehetőséget ténylegesen kapsz, így soha ne kelljen túlórát fizetni semmilyen esetben, illetve a nyár végén a végelszámolásban szintén ne kelljen plusz pénzt fizetni.
2018. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!