Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Motivációs levél gyakornoki...

Motivációs levél gyakornoki pozicióhoz?

Figyelt kérdés

Elöször is remélem, jó kategórába tettem a kérdést, ha nem, kérem áttenni, köszi elöre is.

A kérdésem, hogy milyen formájú motivációs levelet kell írni egy (egyetemmel kapcsolatos) gyakornoki állasra rákérdezéskör.

Mivel külföldön élek születésem óta, de szeretném a szakmai gyakorlatot Magyarorszagon végezni, ezért kellene, hogy milyen alaki és egyéb követelmények szükségesek ehhez. (esetleg mintalevél)

A segítséget elöre is köszönöm.



2018. aug. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem semmilyen alaki formai követelménynek nem kell megfelelnie azon túl, hogy úgy kezded, hogy "Tisztelt Hölgyem/Uram", olvasható szöveget rittyentesz különös nyelvtani hibák nélkül és úgy zárod, hogy "amennyiben önéletrajzom felkeltette az érdeklődését kérem lépjen kapcsolatba velem elérhetőségeim egyikén. Üdvözlettel xyz"


Foglald össze benne röviden milyen egyetemi projecteken dolgoztál, milyen tapasztalatid vannak. NE LEGYEN nyálas, mert úgyis tudja mindenki, hogy még másik 5 cégnek is elküldöd ugyanezt, meg azt is hogy kamu az egész.


Nagyjából ennyi. Mintalevelet nem küldök, ha egyetemista vagy akkor reméljük, hogy egy levél megírása nem jelent problémát.


Esetleg elküldheted angolul / németül stb. A nyelvtudás mindig plusz pont.

2018. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem pedig éppen mintalevél kellene, mert nem tudom, mi az, amit illik beleírni és mi az, amit nem.

A nyelvtudást az életrajzban írom, de mivel nem biztos, hogy a német nyelvü mot. levelet megértik, ezért akaorm feltétlen magyarul is megfelelö formában megírni.

Az meg, amiket magamról írok, még véletlen sem kamu, illetve mivel az országban max. két megfelelö profillal rendelkezö cég van, ezért a még öt másiknak elküldöm opció nem játszik.

Mivel nem Magyarországon nöttem fel és soha nem éltem ott, ezért ami neked természetes, az nekem nem az, és ezért kellene legalább egy minta.

Ettöl függetlenül köszi, hogy idöt szakítottál a válaszra, csak örülnék, ha ennél több infót is kapnék.

2018. aug. 19. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha alkalmatlan vagy arra rákeresni a google-ben, hogy "motivációs levél" akkor csak remélni tudom, hogy nem kapsz diplomát.
2018. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kötözködsz?

Az elsö lépésem természetesen ez volt, de mivel nem munkát keresek, hanem az egyetemhez szükséges gyakornoki szemesztert szeretném MO-on eltölteni - tehát nem meghírdetett pozicióra jelentkezem, hanem én keresem meg öket - ezért amiket találtam, még véletlen sem passzolnak a helyzethez.

Emellett - ahogy írtam -, elég speciális területröl van szó, ezért a ssablonszövegek (olvastam a hirdetésüket, az adott cégnél képzelem el az életemet, stb) egyáltalán nem olyanok, ami valamennyire is szóba jöhetne.

2018. aug. 19. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Leendő Munkaadóm!


Ezen kívül 50 hasonló levelet kap, amiket teljesen felesleges elolvasni, mert mindenki ugyan azt írja benne. Raboljam az idejét? Inkább nem.


Szép napot

2018. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért nem képes bárki is normális választ írni?
2018. aug. 19. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert fasságot kérdezel, azért.

Keress rá googleban a motivációs levélre, de mivel g>ci lusta vagy, leírom a lényegét: az önéletrajzodat csatolt fájlként elküldöd e-mailben, ehhez, odaírod kísérőlevélben (abban, amit az e-mail szövegmezejébe írsz), hogy TE miben lehetsz hasznára a CÉGNEK.

Ennyike. Ugyanúgy, mint a felnőtteknél. Szívesen.

2018. aug. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocs, de mivel nem ismerem a magyarországi szokásokat, azért kérdeztem meg.

De ahogy látom, tényleg van benne valami, hogy a legtöbb magyar kimondottan kötözködö ember.

Eddig bármelyik országban kérdeztem hasonló jellegü dolgokat, mindig segítökész válaszokat kaptam, egyedül itt képtelen bárki is rendesen válaszolni.

Sajnálom, hogy ennyire csalódnom kellett!

2018. aug. 20. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!