Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabad beleírni egy állsáhirde...

Szabad beleírni egy állsáhirdetésbe a SÜRGŐSEN keresünk szavakat? Vagy ez öngól a cégnek?

Figyelt kérdés

Ha egy cég álláshirdetést ad fel és így szól : sürgősen keresünk !!!! és hosszan sorolja hogy mit keres, ilyen ember olyan ember.. akkor ez az egész nem egy hatalmas öngól neki?


Mert ebből a hirdetésből az jön le, hogy marha nagy gondban vannak és sürgősen kell nekik egy sereg ember, mert ezek szerint kb semmire sincs embere jelenleg.


Meg eleve kérdés miért van abban a szituációban hogy sürgősen kell neki ember... miért eddig nem volt embere? és az hova lett? Elment? 1-2 ember még elmehet na de itt akkor egy csomó ember hiányzik-ezek mind elmentek? Hát ha sürgősen kell egy sereg ember, akkor mi a helyzet a régiekkel? Mind elmentek? De miért? Annak oka kell legyen!


Rosszul gondolom?


2018. aug. 25. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kétélű a dolog.


Rászorultságot kommunikálni egyfelől valóban rontja az alkupozíciót, ám ki lehet szűrni azokat, akik csak majd a többhónapos vagy többhetes felmondási idő és szabadságok letöltése után tudnának beállni.


Mondjuk úgy kellene jól fogalmazni, hogy azonnali, vagy jövő hónap eleji kezdést vállalni tudó munkatársakat keres.

2018. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
egyszerű . rabszolgamunkára értsd operátor kersnek embereket. Aztán a betanitás stb során kiesik a 3negyede.
2018. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Arra nem is gondlsz, hoyg esetleg bövítik a céget és ezért kell sürgösen több új ember?

Vagy hogy a mostaniakkal nincsenek megelégedve és helyettük kell más, de csak akkor tudják öket elküldeni, ha van új ember a postra.

Szerintem ebböl semmit nem tudsz meg, hogy miért kell nekik rövid idön belül valaki, ebböl ilyen következtetést levonni elég buta dolog.

2018. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
És téged ez miért érdekel ? kell a pénz a munka, akkor ne a kálámbót játszd.
2018. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

"kell a pénz a munka, akkor ne a kálámbót játszd."


Normális embernek kell a pénz kell a munka de nem mindegy hol és mi.... én is voltam olyan állásinterjún ahova felvettek volna és neten utúánaolvastam a cégnek és én mondtam hogy kösz nem... felvettek volna pedig.

2018. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
# 5: Nekem mindig mindegy volt hol és mi, aztán ha mégse akkor annyi volt.
2018. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Balázska napi kamuhőzöngése, nem igaz, hogy nem ismeritek fel.

Mellesleg, Balázska, olyanról még nem hallottál, hogy egy munkahelyen valaki hirtelen elhalálozik, vagy több hónapra kiesik, és gyorsan meg kell találni a helyére a megfelelő személyt?

2018. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Gondolom, a kérdést kiíró már régi jó ismerősünk, a stílusa felismerhető. :-)


Egyébként meg munkakörtől és cégtől is függ.

Nagy cégnél, ahova sok ember kell, ott lehet gyanús, de magasabb munkakörbe, amit 1-2 ember tölt be, oda nem feltétlenül, ott lehet, hogy történt egy hirtelen változás, a munkakör nem maradhat üresen, Józsi meghalt balesetben, vagy Marcsika terhes, amit időben be is jelentett, de most derült ki, hogy hamarabb kell elmennie egészségügyi okokból, mert az orvos veszélyeztetett terhesnek nyilvánította. Kis cégnél megint más a szitu, mert ott lehet, hogy most indultak, és nyilván kell ember a különböző posztokra, lehetőleg minél hamarabb, vagy most jött el az idő a bővítésre, az ügyfelek meg nem várnak.


Nyilván nem előnyös egy ilyet beleírni a hirdetésbe, mert óvatos álláskereső kapásból gyanút fog, tehát én akkor is kihagynám, ha valóban sürgős, nem pedig a cég gáz, és másképp fogalmaznám meg a dolgot.

2018. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

#7 Meg se nyitottam a kérdést, tudtam, hogy ő az. xd


Szabad, Balázska, a törvény nem tiltja. Egyébként a "sürgősen keresünk"-ből még nem jön le, hogy egy sereg ember kell neki, ezt csak te képzelted hozzá. A sürgősen keresünk azt jelenti, hogy most kell nekik egy ember, aki azonnal munkába tud állni, akár már más nap, nem pedig olyan, aki még az előző munkahelyén dolgozik és csak most fogja beadni a fölmondását, felmondási idő, stb.... Egy csomó eset indokolhatja ezt, pl. baleset, terhesség, jobb állásajánlat, akármi, a cég pedig nem rendelkezik olyan munkaerővel, aki az eltávozott kolléga helyettesítésére, feladatai elvégzésére alkalmas lenne. Viszont mivel ezen feladatok teljesítése fontos lenne, és nélküle óriási kiesése lenne a cégnek, vagy működésképtelen lenne, így SÜRGŐSEN szükségük van egy emberre, aki azonnal tud kezdeni. Semmi összeesküvés elmélet, ilyen egyszerű dolog is állhat a háttérben, Balázska.

2018. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az összes válaszokló (szinte az összes ) elsikkad afelett hogy mint írtam: " és hosszan sorolja hogy mit keres, ilyen ember olyan ember.. akkor ez az egész nem egy hatalmas öngól neki?"


vagyis nem arról van szó hogy 1 adott ember kell nekik sürgősen, nem arról van szó h könyvelő marcsikát elütötte a buszm, itt kb 10 pozícióra keresnek embereket, raktáros udvaros gondnok karbantartó komissiós stb.

És egy régi futó cégról van szó.

Kérdés: mi a lófütty történt ott hogy most nagy hirtelen mindenki kell nekik?

Mi lett az eddigikkel? Elmentek? Mindenki egyszerre?

2018. aug. 25. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!