Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet egy színtévesz...

Miért nem lehet egy színtévesztő tűzoltó?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
A színtévesztők teljes életet tudnak élni, bár olyan szakmákat nem tudnak űzni, amelyeknél a tökéletes színlátás alapvető követelmény. Ilyenek például katonaság, tűzoltóság, rendőrség, légi- vagy víziforgalom-irányítás. E szakmák gyakorlása alól a színtévesztők ki vannak zárva. Igazából, még jogosítványt sem kaphat az, aki színtévesztő, mivel ezek az emberek általában a piros és a zöld színt keverik egymással. Egyébként még számos más szakma is van, amelyek gyakorlása, végzése alól a színtévesztők ki vannak zárva.
2018. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

ahha-ahhaaa :) jó tudni


nekem mindenesetre adtak igazolást, hogy színtévesztő vagyok ugyan de színbiztos a látásom..így lehet kamion és buszjogsim..tűzoltó nem biztos, hogy lehetek


egyébként érdemes őt kérdezni:

Dr. Ungváry Lilla szemtréner | szemlelek.hu

2018. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

A színlátás minőségét alapvetően két jellemző képesség alapján ítélhetjük meg:

Σ• Szín-megkülönböztető képesség (szín-diszkrimináció), azaz két, egymástól kismértékben eltérő színárnyalat közötti különbség észlelése.

Σ• Színfelismerő képesség (szín-identifikáció), azaz a színeknek a normál színlátókkal azonosan történő megnevezése.

Ez a két jellemző független egymástól, azaz lehet, hogy színtévesztőknél mindkettő gyengébb az átlagosnál, de az is gyakran előfordul, hogy a szín megkülönböztető képesség gyenge, míg a színfelismerés normális, vagy fordítva.

Az információvesztés színérzékeléskor rontja az életminőséget, rontja az információ-feldolgozás biztonságát, és ezeken keresztül negatívan befolyásolja a felismerés reakcióidejét.

A munkavállaló színtévesztése az alábbi munkakörök betöltésében kizáró ok:

közlekedésben: a hivatásos légi, vízi, szárazföldi szolgálatot teljesítő munkavállalók, stb., stb.,

2018. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Igazából, még jogosítványt sem kaphat az, aki színtévesztő" - ez már 79-ben sem volt igaz.


" hivatásos légi" - ez 69-ben nem volt igaz.


"Az információvesztés színérzékeléskor rontja az életminőséget, rontja az információ-feldolgozás biztonságát" - a wikiben volt az az okfejtés, hogy a színtévesztők azért éltek túl, mert az eltérő látás néha előny.

2018. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk azt nem értem, hogy enyhe színtévesztéssel lehet jogsit kapni és vezetni, viszont nem lehet gépjárművezetői munkát végezni, pl. taxisnak lenni. Hogy ebben mi a logika, azt magyarázza el nekem valaki...
2018. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

MONDTAM!

Fogjátok magatokat és go azért a tetvedék papírért!

Max 20000 ft és olyan jogsit csinálsz, meg ott vezetsz ahol és amilyent akarsz..

2018. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
ja és kössz a 0%-ot, szerintem sem volt hasznos a válasz..
2018. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért valószínűleg,mert vannak munkák,amiknél ez bajokhoz vezethet. Ez normális és érthető. Pl egy villanyszerelonel ez elég rossz lenne,osszeteveszti a vezeték színét,stb,és emiatt pl balesetet okoz..
2018. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na jó, megsúgom azt is, hogy az egyik full-full-full adottságú haverom ÖT évet várt a hibátlan alkalmassági és az alkalmazás között..ennyire van csak túljelentkezés
2018. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pl: meg kell tudni különböztetni az oxigénpalackot a robbanásveszélyes acetilén palacktól
2018. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!