Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám feljelenteni a...

Hogyan tudnám feljelenteni a munkáltatómat?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom a munkahelyemen 25 év alatti vagyok. Anno felvették rám a tamogatast az lejart addig be voltam jelentve "rendesen" 8 órában (amúgy napi 16 órát dolgozom) most ezzel a napi bejelentessel vagyok. Ugyanúgy 16 órát dolgozom. Papíron akkor is és most is több a fizetesem mint amit valójában kézhez kapok. Meguntam hogy éhbérért dolgozok egész nap és valamit tenni akarok ez ellen! Kérlek segítsetek!

2018. szept. 5. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Lépj ki, ennyire egyszerű. Ha napi bejelentéssel dolgozol, akkor a netto 120ezer helyett 160ezret kellene kézhez kapnod, ha 8 órában dolgozol (ami mellesleg trükközés nélkül nem lenne lehetséges). Mond, hogy vagy kifizeti ennyiért, vagy nem jössz dolgozni többet.
2018. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság.
2018. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez lenne a legegyszerűbb de ha azt mondja hogy Isten áldjon. Nem tudok hova menni dolgozni, már 4 hónapja munkahelyet keresek.
2018. szept. 5. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos addig tűrnöd kell, amíg nem találsz jobbat. (De amúgy hol laksz, hogy 4 hónap alatt nem akadt semmi?) Olyan megoldás nem létezik, aminek a végén ne lennél elküldve. Mert mondjuk, hogy feljelented őket, és a végén meg lesznek bírságolva, és kötelezve, hogy kifizessék neked azt, amit eddig elmulasztottak. Utána az első adandó alkalommal meg fognak szabadulni tőled. Ha határozott idős szerződéssel dolgozol, akkor annak lejártakor, ha határozatlannal, akkor pedig majd kitalálnak valamit.
2018. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj máshova ha nem tetszik a helyzet. Ha meg nem kellesz sehova (amit nem tudok elhinni) akkor örülj neki hogy nem rúgtak még ki.
2018. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!