Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet túlélni egy idióta...

Hogy lehet túlélni egy idióta protekciós kollégát?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, főleg panaszkodni jövök.

A kolleganőm több kárt csinál mint hasznot, majdnem egész nap kávézik, netezik, bár inkább tenné egész nap...

Amíg szabin volt olyan jó volt egyedül. Utána én mentem, ő csak a napi legfontosabbakat csinálta meg, az is tele hibával, az egész hetem a javítással ment el és még ő volt felháborodva, hogy ellenőrzöm. B...ki, nem ellenőrzöm, hanem helyette megcsinálom utólag...


Ő a körömreszelő közalkalmazott, miatta rossz a közalkalmazottak és a kórházi dolgozók megítélése. Egyszer elment multihoz (oda is protekcióval, azt hitte több pénzért netezhet), nem jött be neki és képesek voltak visszavenni.

Kisgyerek mellett nekem jó munkahely lenne, később majd mennék máshová, de addig hülyét kapok tőle. Feltart mindenkit, a főorvos is panaszkodott rá, de hát ő az Atyaúristen valakije.

Ha lesz létszámleépítés engem előbb tesznek ki, bár röhögnék, mert hamar összeomlana minden.

Azt hiszem a helyzeten csak az segít ha elmegyek innen, kértem áthelyezést de az ápolási igazgató szerint itt van rám szükség (persze, tudjuk miért). De addig be fogok golyózni.



2018. szept. 9. 14:12
 1/10 Alain Delon ***** válasza:
Ne javítsd ki a hibáit. Ha kiderülnek a hibák, mosd a kezeid, hogy nem te voltál. Előbb-utóbb ráunnak.
2018. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rá én sose panaszkodtam, neki se mondtam, hogy kisanyám, sz...ul dolgozol. Gondolom amúgy is tudja.

Azt azt egész kórház látja, hogy ez a nő semmit de csinál, másik kórház orvosa is kérdezte, hogy miért dolgozik itt olyan aki úgy kiad zárót, hogy a fele fontos vizsgálat hiányzik. Igaz, az orvos hibája is, mert nem nézte át.


Van hogy nem javítom ki a hibáit, de ha észreveszek valami nagyon gáz dolgot mégse hagyhatom úgy, pl. rosszul írja fel a receptet és a beteg meg meghal miatta? Persze, az orvost jelentik fel, ő receptje, miért volt olyan hülye, hogy előre aláírt receptet ad Mancikának.

2018. szept. 9. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, előbb-utóbb főnővér helyettes lesz belőle és akkor még kiabálni is fog veled. Párom is át akart menni hasonló okok miatt egy másik osztályra, persze nem engedték. Hát kilépett. Ez is egy szelet az egészségügyből, csak erről kevesen tudnak.
2018. szept. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1: Te egy idióta barom vagy. Olvasd már el rendesen a kérdést! Írja, hogy többen is panaszkodnak rá. És abban mi az irigység, hogy a töke tele van avval, hogy helyette is kell dolgoznia?
2018. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tehetsz semmit. Én évekig multinál dolgoztam, majd elmentem egy állami céghez januárban, költözés miatt kellett váltanom. Eleinte kevés munkát kaptam, mert kiderült, ennyi van, persze felmerült bennem, hogy akkor mégis minek kerestek embert, ha nem tudnak munkát adni, ezt szóvá is tettem a főnökömnek. Láttam, hogy a kollégáim is egyfolytában lejárnak kávézgatni, pletykálkodnak, neteznek. Mikor végre kaptam munkát, belevetettem magam, gondolván végre csinálhatok valamit, ezzel persze csak azt értem el, hogy a főnököm elhalmozott munkával, a kollégák feladatait is rám sózta, így ők a korábbi munkájukból, ami a napjuk 5%-át fedte le már semmit se csináltak. Egyszer az egyiknek volt képe beszólni, hogy miért dolgozok ennyit, miért nem lazulok, pletykálok, mint ők - persze akkor is helyettük dolgoztam. Meg is jegyeztem neki, hogy ő egyáltalán miért jár be dolgozni, hisz semmi hasznosat nem csinál, mire válaszul megkaptam: itt legalább fizetnek a pihenésért, ha otthon marad nem. Ne félj, azóta visszavettem a munkatempómból, én is egész nap netezek, persze baromira unom, de én nem fogok helyettük dolgozni. A főnöknek is feltűnt, hogy már hiába ad munkát, nem végzem el, 1 hétig ülök a fél napos munkán, de a munkatársak, közalkalmazotti kultúra csak arra motivál, hogy ne dolgozzak. Ők is valakinek a valakijei,állami cégeknél, közalkalmazottaknál szerintem az emberek 70-80%-a így van, na és bármilyen hülyeséget csinálhatnak, nem rúgják ki őket.

Én nem akarok itt maradni sokáig, úgy érzem rövidesen elunom az életem, sőt, örülnék, ha kirúgnának. Hiába kések reggelente fél órát, ebédelek 1 órát, az égvilágon senkit nem zavar, pedig máshol ezért már repültem volna. Így hát kénytelen leszek felmondani, neked is ezt javaslom, sokkal korrektebb és igazságosabb munkahelyek is vannak.

2018. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nálunk sok a munka, az egész napos netezést nem tehetem meg, néha van uborkaszezon ha kevés a beteg.

Az azóta törölt elsőnek annyiban igaza van, hogy irigy vagyok rá, amiért ő jó ha 6-7 óra semmittevéséért kap fizetést, én is tolnám a Candy Crush 3000. pályáját. :)

Nézem az álláshirdetéseket, remélem akad valami, remélem hogy szeptemberben, vagy majd január elején lesz több is.

2018. szept. 9. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk is lenne mit csinálni, de engem egyszerűen nem érdekel. Ha ők megtehetik, hogy az egész napos semmittevésért felveszik a fizetést, akkor engem se nézzenek hülyének. Szerintem neked sem kellene hagynod magad, nekem konkrétan a gyomrom forog az állami helyektől. Pl. van egy kolléga, aki valakinek a valakije (egész családja ott dolgozik), hazavisz havi több, mint félmilliót és nem ért semmihez, volt képe megkérni, hogy mondjam azt a főnökének, hogy nem tudok adatot adni, mert ő nem látja át azokat és ne ő legyen már a hibás - hanem én, hogy nem tudok adni... pofám leszakad komolyan, valóban egy óriási leépítésre lenne szükség a közszférában, talán ha felvennének olyanokat, akik tudnak és akarnak is dolgozni, negyedannyi ember elég lenne.
2018. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem lehet valahol jelenteni? Basszus, először azt hittem, hogy a Kormányablakban reszeli a körmét, és legyintettem, hogy akkor ezért olyan hosszúak ott a sorok... Aztán a válaszaidat olvasva úgy tűnik, hogy nagyon is fontos, nagy felelősséggel járó munkakör az övé. Ha tényleg ennyire gány, teregesd ki legalább a sajtónak, ahogy leírod, úgy jön le, hogy emberi sorsok, akár életek múlhatnak azon, hogy mit művel (zárójelentést ad ki vizsgálat nélkül). Bár én nem értek hozzá.
2018. szept. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Versenyszférában dolgozom, de közalkalmazott ismerősöktől/-ról olyan történeteket hallok, hogy pl. előre bejelentik a főnöknek!, hogy elmennek 1 hét betegszabira, ugyanez, amit írt már vki, hogy naphosszat netezés, blog olvasás, olyan ismerősöm is van, aki úgy készült vizsgaidőszakra otthon, hogy közben papíron benn volt a melóhelyén... az én munkahelyemen meg 5-ből 4x a 30 perces ebédszünetem sem tudom kivenni.

Minden épeszű ember igazságérzetét bántja, ha más helyett dolgozik. Szerintem csak úgy szabadulsz attól a herétől, ha lelépsz.

2018. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vízügynél voltam néhány éve határozott jogviszonnyal egy évig, protekcióval kerültem be. Eleinte minden nap kérdezgettem, hogy van-e számomra feladat, olyan munkákat kaptam, hogy tegyem ABC sorrendbe a kartonokat, fénymásoljam le a főnök barátnőjének a receptkönyvét stb. Néhány hét után egyre többször mondták, hogy készüljek nyugodtan a vizsgáimra (főiskolára jártam levelezőn), aztán egy idő után már meg sem kérdeztem, hogy van-e számomra munka, bementem kipakoltam a könyveim az asztalra és tanultam napi 8 órában, illetve kb. 6-ban, mert bemenetel után kb. egy órát teáztunk a többiekkel, délben ebédeltünk egy órát. Mikor lejárt a határozott idejű munkaviszonyom egyik fél sem kívánta meghosszabbítani a szerződésem. A főnököm csak annyit mondott, hogy lehettem volna aktívabb. :-) A vizsgáim legalább sikerültek és egy évig kaptam fizetést is! Viszont az egy év alatt egy percig nem élveztem a helyzetet, haszontalannak éreztem magam.
2018. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!