Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokaknál mi ez a károgás,...

Sokaknál mi ez a károgás, hogy "mindenki diplomás akar lenni"?

Figyelt kérdés

Az idézőjeles mondatot én inkább arra cserélném, hogy mindenki szellemi munkát akar végezni.

De, ez teljesen érthető.


Én szakmunkásként kezdtem a pályámat, vendéglátásban.Már az első évben megutáltam és beiratkoztam esti gimnáziumba.

Nem akkor volt szabi, amikor én akartam, a munkabeosztás embertelen volt, a fizetés szintén kevés volt, nagyon sokszor nem volt hétvégém sem.

Olyan is előfordult,hogy szabiról hívtak be.


Végül leérettségiztem és elmentem egyetemre is és sikeresen lediplomáztam.

A különbségen zongorázni lehet,a munkabeosztásom nagyon rugalmas, nagyon kiszámítható.Ami még fontos nagyon család és gyerekbarát is, ami nekem fontos a későbbiekben.Ugyanis, nem kell reggel X órakor vigyázva állni bent, hanem mehetek később, elmehetek előbb, rugalmas a munkaidőm.

A fizetésem is elfogadhatóbb.

A legtöbb diplomás pozíció pedig ilyen, hogy is mondjam, "emberbarát".


Na, ezért akar mindenki diplomát, mivel tudja és látja, hogy a diplomásoknak mennyivel jobb, mint egy szakmunkásnak.

Diplomával pedig könnyebb hasonló pozíciókat megcsípni, mint nélküle.


2018. szept. 9. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

azért nem minden diplomás meló ennyire rugalmas, és tudok én olyan szakmunkásról, aki szabadabb munka tekintetében.


Üdv: egy két diplomás

2018. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Én is két diplomás vagyok, egy cégnél. Rugalmatlan.

Nem mindegy, hogy férfi vagy nő vagy. Az sem, hogy az ország mely részén és milyen szektorban dolgozol..

2018. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem rohadt mindegy hogy férfi vagy nő az ember, utolsó. Nem tudom ez mi a fenét befolyásol. Csak nem megint jön a feminista maszlag, hogy a férfiak jobb munkalehetőségeket kapnak és szegény nők brühühü?
2018. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
na meg a diploma... milyen? Nem mindegyik piacképes. Úgyhogy számít minden olyan, amit kérdeztem. De ugye aki nem keresett évek óta diplomával munkát, jó munkát, annak kb halvány lila gőze sincs ezekről, kedves utolsó.
2018. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig lassan egy barmelyik szakmunkas tobbet keres mint egy palyakezdo bolcsesz:D
2018. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Abba lehetne már hagyni a bölcsészek ócsárolását kedves utolsó. Képzeld el, én is bölcsész vagyok, mellette doktori iskolába járok és jól is keresek nő létemre. Ismerek olyan programozó matematikust is, aki nem talált magának munkát, miután a munkahelye megszűnt.
2018. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Akinek nem inge..
2018. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel már második évtől volt állandó részmunkám suli mellett, tehát volt hely is, ahová már bedolgoztam magam, mire a kezemben volt a papír. Amikor nagy kétségek közt felmondtam, azt hittem, kitesznek majd az albiból, éhen fogok halni az Árpás híd budai hídfőjénél, és láss csodát, talán két hétbe tellett a szakmámban új munkahelyet vadászni :D De ja, tényleg borzalom bölcsésznek lenni.

Az a probléma, hogy csak azok nem tudnak bölcsészként (se) elhelyezkedni, akik vagy nem csináltak még egy nyomorult nyári gyakorlatot se az egyetemi éveik alatt, vagy életképtelenek.

Itt nem az ingről van szól, amit nem veszek fel, hanem arról, hogy baromira nem tetszik, hogy lustákkal és életképtelenekkel vesznek egy kalap alá.

2018. szept. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálam a nagymamám szokta mindig ezt mondogatni, de főleg irigységből (így idős korára fogta fel, hogy neki sosem volt jó, főleg úgy, hogy egyre több a diplomás a családban, és míg 20 évvel ezelőtt a tanárember apám volt az "aktatologató csodabogár", ma már szinte ő az egyetlen a családban, akinek nincs diplomája), másrész meg ahhoz volt hozzászokva, hogy a családtagok egymás nyakában vannak, nem pedig az ország másik végében. Mindig mondja, hogy azért tanulunk, mert büdös nekünk az igazi munka, és hogy ő is felnőtt úgy, hogy sosem volt nyaralni, meg nem volt iPhone-ja.
2018. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!