Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én kezeltem ezt a helyzetet...

Én kezeltem ezt a helyzetet rosszul, jogosan akadt ki a kollégám?

Figyelt kérdés

A főnök megbízott egy munkával engem, amit előzőleg ez a kollégám elrontott. Még nincs gyakorlata benne, elsőnek csinálta. Ezt neki nem mondtam, hogy a főnök külön kérése volt, hogy én csináljam, és adtam a munkából neki is, hadd gyakorolja, különben soha nem fogja tudni. Viszont mikor befejezte és leadtam volna, átnéztem őket, mivel az én felelősségem volt, és kicsit volt amit javítgattam rajta. Ő ezt észrevette és nem vette jó néven, hogy belejavítok a munkájába. Én viszont nem vagyok a főnöke, gondoltam majd ő szól neki, ha nincs megelégedve a munkájával. Azóta érzem, hogy neheztel rám, pedig én nem akartam rosszat.

Rosszul csináltam? Hogy tehetném jóvá?

L/23


2018. szept. 20. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Sehogy te felelőséged te munkad ő meg örüljön, hogy gyakorolhatott
2018. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha valóban tanítani akarod akkor máskor hiba esetén hívd oda és mutasd meg, magyarázd el mi nem jó, hagyd hogy ő javítsa ki. Abból nem tanul ha a háta mögött belejavítasz. Értem, hogy a szándékod jó volt, de megértem a kollégád..
2018. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ott rontottad el, hogy titkolóztál. Ha meg mondod előre, hogy tanulási céllal kapja a feladatot, és segítesz átnézni, akkor jobban nézett volna ki a dolog.

Javítani meg nem kellett volna, hanem meg kell mutatni, mi a jó megoldás, és a tanuló javítsa ki a saját hibáját. Jobban rögzül és egójánaknak is jobb.

2018. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A főnök csak nekem mondta négyszemközt, hogy nem jól csinálta, csináljam meg újra én. Nem titkolózni akartam, csak úgy gondoltam nem az én feladatom elmondani ezt neki, hacsak a főnök nem hatalmaz föl rá. Egyébként mondtam neki, hogy hol mire kell figyelni, és hogy én hogy szoktam csinálni, hogy rávezessem a hogyan csinálja, hogy jó legyen.
2018. szept. 20. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"mikor befejezte és leadtam volna, átnéztem őket, mivel az én felelősségem volt"


"A főnök csak nekem mondta négyszemközt, hogy nem jól csinálta, csináljam meg újra én."


Ez így elég zavaros. Ha leadás előtt ellenőrizted, de a főnök mondta, hogy javítsd, akkor te felnyomtad a kollégádat? Ez jön ki abból amit leírtál.


Alap: ha delegálok egy feladatot ami az én felelősségem, akkor ellenőrzöm az eredmény, mielőtt továbbadom a felettesnek. Ha oktatási célból delegálok, akkor az ellenőrzést a készítő jelenlétében végzem el, és azonnal visszajelzek, hogy hol jó, és hol rossz. Azt is tudatosítani kell mi volt jó.

2018. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tessék? Én nem értem mit írsz...

Pár napja a főnök kiadta a kollégámnak ezt a feladatot, aki nem jól csinálta meg, és most kiadta nekem újra, hogy csináljam meg én. De ez csak köztünk történt, nekem mondta, hogy csináljam meg újra. Ebből adtam át egy kicsit a kollégámnak, hogy gyakoroljon, és elmondtam mire figyeljen, de nem akartam kioktató lenni, hisz nem én vagyok a főnöke. Amíg ő elment kajálni, én pont végeztem, átnéztem őket, az övét is beleértve, és akkor vette észre, hogy javítgatok a hibáin. Remélem így most érthető.

2018. szept. 21. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan dolgozók, akik sértésként élik meg, ha hibáznak és kijavítják a munkájukat.

Erre tippelek.

Ha én lettem volna a kolléga helyében, nem sértődtem volna be. Nekem is javít a munkámban egy másik kolléga, de ő szól is, hogy ki fogja javítani vagy szól, hogy kijavította. Én mondom rá, hogy oké és le van zárva az ügy.

2018. szept. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!