Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akarhany gyarba jelentkeztem...

Akarhany gyarba jelentkeztem eddig betanitott munkara az osszes helyen a felvetelin ilyen kis 22-23 eves lanyok dontottek a sorsomrol. Miert van ez?

Figyelt kérdés
Miert kell egy ennyire fiatal lanyt betenni hr-esnek mikor egyertelmu hogy szimpatia alapjan fog donteni. En nem vagyok jo pasi es sose voltam a nok kedvence de a tesztet meg tudom jol irni ez biztos es van szakmam is csak azzal nem talalok melot. Miert kell szimpatia alapjan donteni ezeknek a lanyoknak?? nem fogjak fel hogy kicsesznek az emberel?? jon a tel es ilyenkor sokkal dragabb az elet es nagyon kell a melo de egyik gyarban sem akarnak munkat adni nekem. nincs bajom a nokel nem vagyok nogyulolo ha nem tetszek nekik akkor nem tetszek de nem ertem miert kell igy kicseszni emberekel.

2018. szept. 25. 15:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
22%

Manapság már ez van. Máshogy működnek a dolgok,régen,amikor nem volt nagy szavuk annyira,akkor se biztos volt jó....De lehetett volna sokkal rosszabb is....

Ez a mai rendszernek köszönhető?elvégre mi másnak?

2018. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%

Hát egy gyári betanított munkánál biztos, hogy nem a HR-es szimpátiája fog számítani. Főleg, hogy a legtöbb helyen hiány van - persze véletlenül sem azért, mert kevés a fizetés, meg 3 ember munkáját kell elvégezni 1 embernek.

Úgyhogy én kétlem, hogy az lenne a baj, hogy nem jössz be a HR-eseknek. Ha felvesznek, az nekik is ugyanolyan jó, mint neked. Nem randin vagytok.

2018. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
62%
Ez baromság. Lehetetlen, hogy valaki sehol ne találjon munkat. Pláne gyárban. Valamit elrontasz, és nem tudod, hogy mit. Talán büdös vagy, vagy koszos, vagy a ruházatod veri ki a biztosítékot (nem, nem mindegy manapság)... Vagy ki tudja, csak tippelek. De ne okolj érte másokat. HR-esek pedig nem csak fiatal lányokból állnak. Ezt nekem ne akard beadni.
2018. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
24%
Azért, mert ezeknek a lányoknak nincs eszük ahhoz, hogy értelmes munkát és végzettséget szerezzenek, meg persze nem is néznek ki elég jól, hogy elmenjenek legalább prostinak, úgyhogy szereznek egy alávaló diplomát, egy alávaló büfészakon jobbhíján és a társadalmon élősködnek. Előre is elnézést a prostiktól és golddiggerektől, hogy egy mondatban említettem őket a háeresekkel.
2018. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert még az ilyen helyeken is a támogatásra mennek, 25 éven aluli pályakezdőt tesznek HR pozícióra is, aki után nem kell annyi járulékot fizetni.

Viszont, ha ennyire zavar, hogy elutasítanak, nyugodtan kérdezz rá, hogy miért nem esett rád a választás. És mi jött le neki a tesztből, miért nem vagy alkalmas.

2018. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
13%
Férjem volt hasonló helyzetben, egy arrogáns, nagyképű kis 3,14csa vizsgáztatta. Fel kellett volna hívnia a döntés miatt, de nem hívta fel. Egyetértettem vele.
2018. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
nem vagyok se budos se koszos es normalisan oltozkodom. tenyleg az osszes helyen ahol voltam ilyen kiscsajok voltak szerintem utolsonak igaza van.
2018. szept. 25. 16:36
 8/44 anonim ***** válasza:
76%

"alávaló diplomát, egy alávaló büfészakon jobbhíján és a társadalmon élősködnek"


Azt remélem tudod, hogy a HR attól még, hogy cost center, elég sok pénzt tud megtakarítani egy cégnek (alkalmazott megtartás, szabályozások betartása, képviselet alatt). Valószínűleg többet, mint egy összeszerelő munkás hozzáadott értéke (nem bántásból írom).


"Viszont, ha ennyire zavar, hogy elutasítanak, nyugodtan kérdezz rá, hogy miért nem esett rád a választás. És mi jött le neki a tesztből, miért nem vagy alkalmas."


Valószínűleg egy sablon választ fogsz kapni erre a kérdésre, szerintem felesleges feltenned. A munkaadót egy csomó diszkriminációs szabály fogja, szóval nem semmi konkrétat mondani, mondjuk hogy azért nem vesz fel, mert bűnözőarcod van vagy büdös vagy (mint egy előző helyemen azért, mert egyikőjük cigányokkal nem akart együtt dolgozni).


Szerintem a hasznos tanács az lenne, ha átnézetnéd az önéletrajzod, esetleg elmennél egy próbainterjúra. A munkaügyi központok egy része szokott ilyesmit csinálni, ott segíthetnek abban, hogy mivel van a gond.

2018. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
96%
Egy csomó embert odabolondítanak, amikor csak egy vagy két emberre van szükség. Valszeg semmi köze nincs az elutasításnak a személyedhez. Engem egyszer úgy utasítottak el, hogy ott sem voltam. Írásban mondtam le az időpontot. Aztán kaptam egy levelet, hogy bár igen jó benyomást keltettem, mégsem mellettem döntöttek. Na erre varrjatok gombot!
2018. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen kategóriájú lányok vannak a HR-en. Betanított munkára mondjuk szinte mindenkit felvesznek (mondjuk ez nem feltétlen jó). Én laboráns pozícióra jelentkeztem (most csinálom a második diplomám, de még a szamálétra legalján vagyok), velem is nagyon lenéző volt intejrún, pedig velem egy idős volt a csaj, pedig azért nekem komolyabb diplomám van, mint neki...
2018. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!