Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző végzettséggel tényleg csak ilyen munkát lehet betölteni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm adatrögzítő egy könyvelő cégnél, havi 120.000 Ft-ért és nem igazán van előrelépési lehetősége. Plusz rengeteget unatkozik a munkahelyén, mivel ha nincs ott a könyvelő akinek végzi a rögzítést nincs munkája. Nektek van hasonló tapasztalatotok?
2018. okt. 3. 09:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8 Rosszul gondolod.
2018. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

8 Kérdező, neked az a célod, hogy lenyomd az ismerősöd, vagy a valóságról tájékoztasd?


Vezető is lehet, ha törekszik arra, hogy az elsőtől, az utolsó morzsáig mindent profi szinten gyakorlatban megszerez és nem ül a babérjain az ismerősöd, és unatkozik, hanem neki áll és elhelyezkedik máshol, ahol nem nézik hülyének, és nem akarják, hogy netto 120-ért melózzon. Hanem sok munka van, és meg is fizetik érte.

2018. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá annyira. Azért kérdeztem hogy van-e értelme belekezdeni tanulni ezt a szakmát. De ugyanúgy kétségek vannak bennem... Én nagyon nem szeretnék ennyicske pénzért csinálni semmit... Meg ő mondja hogy rögzíteni sem olyan egyszerű és azoknak csak ennyit fognak fizetni, többet nem. De ezzel csak rögzítő és könyvelő lehet? Más nem?
2018. okt. 3. 10:51
 14/22 anonim ***** válasza:
94%
Könyvelő nem lehet, ahhoz könyvelő végzettség kell. De egyébként ügyintézőnek tanult, akkor miért baj, ha ügyintéző is? Miért gondolják az emberek, hogy OKJ-val többet fognak keresni, mint a garantált bérminimum
2018. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14: egy gépésztechnikus OKJ-val 200 körül kap:)
2018. okt. 3. 11:10
 16/22 A kérdező kommentje:
Szerintem csak nincs akkora kereslet rájuk, meg hát vannak olyan kollégái akik sima érettségivel csinálják azt amit ő.
2018. okt. 3. 11:11
 17/22 anonim ***** válasza:

*Azért kérdeztem hogy van-e értelme belekezdeni tanulni ezt a szakmát.


Ha szereted a számokat, szeretsz számolni, precíz vagy, és jó az elemzőképességed, akkor érdemes belekezdened. És ha már stabil vagy benne, akkor érdemes feljebb lépned, mert ez csak az adminisztráció pénzügy. Ha totálisan akarod az egészet, akkor érdemes utána tovább lépni a könyvelés felé, és a mérlegképessel zárod ezt az oldalt.

2018. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egy gépésztechnikus munkáját más nem tudja megcsinálni, nyilván többet kell érte fizetni. Egyébként 200-nál jóval többet keresnek egyébként. Egy ügyintéző munkáját bárki meg tudja csinálni, aki letette mondjuk az érettségit és kicsit is értelmes. Ezért van belőle sok, azaz mindig lesz, aki megcsinálja 120ezerért.
2018. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én is sima érettségivel csinálom azt, amit az ismid, igaz van diplomám is, de munkakör szempontból nem érdekes. 170et kapok, árubeszerzést, kimenő számlákat bankot tudok könyvelni, mert megtanították rá. Nálunk hó végén van uborkaszezon, mert a negyedéves, meg az éves cégeket is naprakészen tartjuk.
2018. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%

#3 "A végzettségének megfelelő munkakörben netto 200-250 körül keresnek az emberek, és jóval több a feladatuk, sokrétűbb, és érdekesebb."


Haha. Jó vicc.

Én állami cégnél dolgozom pénzügyi végzettséggel ezen a területen, és én is, illetve mások is a csoportban kicsivel a garantált bérminimum fölött kapja a fizetésünket. Tehát kb. nettó 125-130 forintot viszünk haza.


És ha az állam csak ennyit szán a pénzügyre, akkor gyanítom, hogy a versenyszférában sem lehetnek jobbak a fizetések. Jelentkeztem könyvelői állásra cégekhez, de ott még kevesebbet ígértek, a legtöbb helyen csak a minimálbért hajlandóak fizetni!

2018. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!