Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire retteg mindenki?

Ennyire retteg mindenki?

Figyelt kérdés
A héten táppénzre mentem betegség miatt. Miután pénteken visszamentem dolgozni, a kollégáim azt mondták hogy komoly bátorság ez, hogy 22 évesen 4 hónapnyi munkaviszony után el merek menni akár 4 napra is táppénzre. Mert vannak kollégák akik 3-4-5 éve itt dolgoznak (velem egy korúak) és SOHA nem mentek betegállományba mert az sokba van a cégnek, inkább szabit vettek ki ha valami bajuk volt. Kisebb cég vagyunk, kb. 60-an dolgoznak itt... Később említettem az esetet egy haveromnak is, kiderült hogy ő ugyan egy multinál van, de 2,5 év alatt ő sem volt táppénzen soha. Most ezzel nagyon elástam magam? Ennyire benne van még az emberekben ez a kommunista gondolkodás hogy betegség nincs csak a munka?
2018. okt. 7. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Április 8.-a után te még meg vagy lepődve bármin is, ami ebben az országban történik?... Félelmetes, milyen szinten megalkuvó ez a nép! Azt nézik hülyének, aki nem ilyen! Gusztustalanok!
2018. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk aki beteg, az táppénzre megy. Igaz, akkor nincs neki abban a hónapban teljesítmény jutalom.
2018. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1: Valóban, undorító ami itt megy. De érdekes hogy a fiatalok is beállnak a megalkuvásba... Jó, persze... Nyilván aki már 200 fölött keres az nem fog ugrálni, inkább kihordja lábon a betegséget
2018. okt. 7. 15:29
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
" kommunista gondolkodás hogy betegség nincs csak a munka" Nagyon melléfogtál! Anno, ha beteg voltál, kiirt az orvos és semmi gond. A "kapitalista" gondolkodás fél táppénzes állománytol mert könnyen kirughatják.
2018. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag az ismerettsegi körömben én voltam csak annyira bátor hogy táppénzre mentem...
2018. okt. 7. 15:32
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
ez a munkaalapú társadalom
2018. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
Én is ha szabi vagy táppénz kell, odamegyek a főnökhöz és közlöm, hogy ez van. Azért van, hogy éljek a lehetőséghez, és nem egy szent grál, ami az egyszerű munkás számára érinthetetlen. Ha ez az ára, rúgjanak ki, megyek máshová.
2018. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja, munkaalapú társadalom... Ezért van az hogy ha csak 1 helyen dolgozom már "jó világ van"... Mert marha sokan 3-4 helyen nyomják...
2018. okt. 7. 15:40
 9/18 anonim ***** válasza:
8%

Pont hogy a szockommcsi rendszerben volt a divat a betegség,meg az hogy a munkahely az csak a munkának a helye :),a fusizás,meg a különböző cuccok hazahordása.

Ma más világot élünk.Normális esetben persze beugorhat pár nap betegállomány,de ha valaki nagyon beteges,azt egy termelő profitáló cég értelemszerűen nem fogja sokáig alkalmazni.Ez utóbbi emberkéknek ajánlatos valami állami munkahelyre menni.

2018. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De azért kicsit durva hogy valaki 5 év alatt sose volt betegszabin. Pedig volt beteg ő is.
2018. okt. 7. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!