Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért retteg itt mindenki az...

Miért retteg itt mindenki az olimpiai súlyemelő gyakorlatoktól?

Figyelt kérdés

Akár hányszor véletlen szóba kerül, egyből jön a reakció, hogy csak azt ne mert megsérülsz, lebénulsz.


Én például magamtól tanultam meg őket. Két dolog volt a segítségemre, a tükör meg a türelem, hogy nem akartam egyből 100-al szakítani hanem először elég volt egy partvisnyél amíg a technika nem volt jó, utána se volt ciki az üres rúd aztán szépen lassan jöhetett egyre több..


Lazán ajánlja mindenki, hogy guggolj, húzz fel, nyomj fekve. Pedig ezek is épp ugyan annyira veszélyesek lehetnek ha eszetlenül csinálja az ember.


Szerintem nincs veszélyes meg veszélytelen gyakorlat hanem hozzáállás kérdése az egész.


Ti hogy látjátok?



2018. szept. 13. 20:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Mert nem normális dolog ekkora súlyokat emelgetni, megroppanhat a hátuk, gerincük, lebénulhatnak stb
2018. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mekkora súlyokkal?

Mondom seprűnyéllel tanultam szakítani, utána meg üres rúddal, mennyi is az 20kg?


Amikor itt írják, hogy 160-70-80 uram bocsá 200-al húznak fel, az nem nagy súly? Ott senki nem aggódik, pedig látok olyanokat a teremben néha, jobban domborítanak mint egy macska...

2018. szept. 13. 20:23
 3/20 anonim ***** válasza:
Azt nem nézi annyi ember, vagy csak olyan, aki hozzá hasonló hozzá nem értő. Aztán pár év múlva csodálkozik amúgy h gerincsérve van, mert rosszul emelt
2018. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Amúgy te életedben csináltál már legalább 1x mondjuk felvételt lökéssel? Az sokkal könnyebb mint a szaktás, átlag kondis kb 3 és fél perc alatt képes megtanulni.


Vagy csak mantrázol valami szöveget?

2018. szept. 13. 20:25
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem próbáltam, nem vagyok idióta.
2018. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
:D
2018. szept. 13. 20:54
 7/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért azt nem jelentém ki ilyen merészen, hogy nem vagyok idióta...
2018. szept. 13. 20:55
 8/20 A kérdező kommentje:

Szóval valaki, Mr. 67%-ost leszámítva, meg tudja nekem indokolni miért félünk a szakítás, lökés gyakorlatoktól?

Míg a brutál súlyos felhúzás, guggolás, fekvenyomást magasztaljuk?

2018. szept. 13. 21:00
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem rántasz bele te félkegyelmű, cserébe szétzúz!


[link]


[link]

2018. szept. 13. 21:30
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem azért jelentesz, mert megmondtam a kérdésre a választ? Te kérdezted, akkor fogadd el a választ is. Értek hozzá, mivel ezzel foglalkozom
2018. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!