Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 18 éves fiú vagyok, gimnazista...

18 éves fiú vagyok, gimnazista. Idén vagyok végzős, ha nem sikerül jól, vagy egyátalán nem sikerül az érettségi arra gondoltam jelentkezek katonának. Jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

171cm és 58kg vagyok. Valami tanácsotok van?

Hogy működik a katonaság.

Írjatok privátba.

Segítsetek! Kérlek!



2018. okt. 7. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy OKJval többre mész
2018. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
az nagyon epic lenne
2018. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ér annyit ez az ország, hogy katonának menj.
2018. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, akkor vagy fuss neki még egyszer az érettséginek ősszel, vagy menj el egy OKJ-ra, már vannak gyorsított képzések, és nagyon hülyének kell lenned ahhoz, hogy azokon megbukj.
2018. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy voltam vele anno, hogyha off az érettségi akkor rendőrnek jelentkezem. Ebben az esetben neked is ezt tanácsolom. Majdnem olyan mint a katonaság, ha jó akarsz lenni és előre szeretnél lépni, elkötelezettnek és jó kondícióban kell lenni. Rendőrök fizetésem jelentősen megemelték és a legújabb Skodákkal furikáznak.

+ ha elvégzed a kiképzést, lehetőséget van rendőrtisztnek továbbtanulni.

2018. okt. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom katonai főiskolán tanult tovább, két jó barátja pedig rendőriben. Élete legrosszabb döntése volt, azóta is bánja, hogy nem velük ment.
2018. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Milyen a rendőri?

Én inkább lennék katona mint rendőr.(Most így gondolom)

2018. okt. 9. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendőrnek érettségi nélkül? Ez nekem új...
2018. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy aki nem volt még katona az ne okoskodjon. Egyrészt. Másrészt: Ha szerződésesnek vonulsz be, x évet írsz alá. Ha nem tetszik, tovább állsz. Hamarabb is el lehet menni mint amennyit aláírtál, csak akkor az úgynevezett "végkielégítésed", vagy "lelépési pénzed" (ki hogy nevezi) nem kapod meg. Kipróbálni szerintem mindenkinek érdemes, mert embertpróbáló feladat főleg a mai időkben. Az biztos hogy ha szerződésesnek vonulsz be és nem pl altiszti vagy tiszire mész úgy nem lesz túl nagy a "pályafutásod" de csúnyán szólva ilyen a legénység. Persze onnan is lehet továbbmenni altisztire csak az már ritkább és nehezebb.

Megcsinálod az alapkiképzést, aztán ha szerencséd van, oda tesznek abba a laktanyába ahova kéred magad. Általába ezt jó ha erőltetik az emberek mert a honvédségnek úgy is megéri ha valaki egy feltöltöttebb laktanyába megy. Viszont edzettnek kell lenned mind mentálisan, mind fizikálisan is. De sztem ez alapvető:)

2018. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!