Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen munka létezik?

Ilyen munka létezik?

Figyelt kérdés
Tehát olyan munka kellene nekem ami értékes. Pl. Segíteni egy lelkileg összetört embernek,reményt adni neki. Vagy valami hasonló. Van ilyen munka? Milyen végzettség kell hozzá?
2018. okt. 13. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Tűzoltó, rendőr, katona, orvos/mentős : ezek mind értékes munkák.
2018. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ilyenre gondoltam. Pl. Segélyhívósra. Az hogyan lehetek? Kell hozzá valamilyen vegzettség?
2018. okt. 13. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Szociális munkásként is rengeteget segíthetsz embereken a fentebb leírtakon kívül.
2018. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem.
2018. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól munka, hogy értesz is hozzá. Nem csak szereted, nem csak jó lennél benne, de valamilyen szakterületet ismerni kell hozzá.

Amit szeretnél, az egy embertől elvárható normál magatartás forma, a hétköznapi élet része. Segítőkészség, kedvesség, empátia, előzékenység, udvariasság, szociális érzékenység, ezeket nem kilóra mérik. Nem értékesebb tett megmenteni valakit az öngyilkosságtól mint megkérdezni valakitől ha elesett, hogy minden rendben van-e. Minden jószándékú cselekedett egyformán értékes. Legtöbbször ezeknek nincsenek olyan látványos következményei mint mikor éhező gyerekeket mentenek ki és pár év múlva mind egészséges és boldog, de ettől még ugyan olyan jelentőséggel bírnak az apróbb tettek is. Jót tenni nem munka. Orvos, pszichológus, szociális munkás, ezek lehetnek munkák, ők gyógyítanak ill. megoldást keresnek a problémákra, de nem barátkoznak vagy pátyolgatnak, mert arra vannak a barátok, rokonok, ismerősök, akik ezt nem hivatásból hanem szeretetből teszik. Máshogy nincs is túl sok értelme.

2018. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
kis off, de egyik kerdesben narcisztikusnak vallod magad aki szereti tonkretenni az embereket, most meg lelkileg osszetorteken akarsz segiteni?
2018. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet skizofrén. #1 voltam :D
2018. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
En nem mondtam senkinek hogy tönkre akarok tenni valakit. Csak azt hogy ilyen tüneteim vannak. Kicsit félre értettél engem. De nem baj.
2018. okt. 13. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor Én is visszaszívom a skizofrén jelzőt, Pityu.
2018. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!